کار جالب چند دختر، برای مزاحمان نوامیس+ عکس

کار جالب چند دختر، برای مزاحمان نوامیس+ عکس

به گزارش « سراج24 »، پس از به راه افتادن این فراخوان، برخی از حامیان، انتشار این فیلمها را باعث کاهش یافتن این پدیده زشت در عربستان می دانند، اما عده ای معتقدند که این اقدام فقط باعث ریختن آبروی مرتکبان اینگونه جرایم می شود.


در این فراخوان که با عنوان "فیلمبرداری از مزاحم و بی آبروکردن وی" در شبکه های اجتماعی به راه افتاده است، از دختران سعودی خواسته شده است فیلم جوانان مزاحم را منتشر کنند تا آنها به جامعه و پلیس معرفی شوند.


اخیرا انتشار چند فیلم از مزاحمت برای دختران عربستانی، جنجالی تازه را در این کشور به راه انداخته است.


شماری از جوانان ضمن همراهی با طرح مزبور، تصویر برخی مزاحمین و شماره خودرو آنان را منتشر کردند.


تاکنون هزار و 100 مورد از چنین فیلم هایی در تویتر به نمایش درآمده است.


اما برخی فعالان، انتشار تصاویر مزاحمین را مغایر با قوانین و نظام جرایم اینچنینی دانسته و می گویند، فردی که آبرویش ریخته شده حق شکایت به دادگاه را دارد.


این در حالی است که ابوزید السعیدی، مبلغ سعودی، مدتی قبل خواستار ایجاد مزاحمت ناموسی برای زنان شاغل و یا بانوانی شده بود که در صدد رانندگی هستند؛ امری که خشم شمار زیادی از شهروندان این کشور را برانگیخت.

اخبار مرتبط

دوره آموزشی طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی آنلاین

فضای مجازی و گم‌شده‌ای به اسم حقیقت/وقتی یک جانیِ سیاسی،نماد عشق‌ورزی روشنفکرها می‌شود/لیلی، مجنون، بابی‌ساندز و خیلی‌های دیگر در برابر این افسانه‌ها کم آوردند!

مدل های نامناسب زیست در شبکه های اجتماعی/ جولان بی هویتی و بی دانشی در فضای مجازی/ لزوم بازنگری در اندیشه کاربران ایرانی شبکه های اجتماعی

0 نظر

ارسال نظر

capcha