برای مقابله با حمله مسلحانه صورت گرفت

مسلح شدن کارکنان یک مدرسه در آمریکا

 مسلح شدن کارکنان یک مدرسه در آمریکا
به گزارش سراج24 به نقل از رسانه های آمریکایی مدرسه ˈکریسچین آکادمیˈ وابسته به کلیسا در ایالت آرکانزاس، به منظور حفظ جان کارکنان و دانش آموزان، اقدام به مسلح کردن کارکنان این مدرسه کرده تا مانع از تکرار فاجعه ای به مانند کشتار مدرسه سندی هوک شود.
 
مدیر این مدرسه می گوید به توان پلیس و قانونگذاران برای حفاظت از مدرسه اطمینان نداشته و برای همین دستور آموزش و مسلح کردن کارکنان را صادر کرده است.
 
بر اساس قوانین این ایالت حمل سلاح گرم در مدارس و دانشگاه ها آزاد است.
 
سال گذشته فردی مسلح با ورود به مدرسه ابتدایی سندی هوک در شهر نیوتاون ایالت کانکتیکت، 20 کودک 6 و 7 ساله و معلمان آن ها را به قتل رساند. 
 
این کشتار تکان دهنده باعث نگرانی گسترده خانواده های آمریکایی شده است که می گویند نسبت به امنیت فرزندانشان در مدرسه سخت نگرانند.
 
پلیس آمریکا به تمام مدارس دستور داده است که سیستم حفاظتی خود را جدی گرفته و مانع از ورود افراد غریبه به محوطه مدرسه شوند.
 
فشار افکار عمومی به دنبال حادثه نیوتاون و انتقاد به دسترسی آزادنه مردم به اسلحه باعث شده است که برخی مقام های دولت و کنگره خواستار بررسی قوانین حمل و نگهداری سلاح در کشور و ایجاد محدودیت هایی در این زمینه شوند.
 
با این حال این تلاش ها به علت مخالفت لابی اسلحه در کنگره ناکام مانده است.
 
ایرنا گزارش داد، بسیاری از مردم در آمریکا می گویند که کوتاهی و بی توجهی کاخ سفید و کنگره به مساله حمل سلاح و اصلاح قوانین آن، علت اصلی ادامه تیراندازی های مرگبار در این کشور به شمار می رود.

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

بن سلمان چه بلایی بر سر فعالان حقوق زنان می‌آورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha