وزیر اطلاعات:

نیروی‌های اطلاعاتی حق ندارند وابستگی سیاسی خود را در کار دخالت دهند

نیروی‌های اطلاعاتی حق ندارند وابستگی سیاسی خود را در کار دخالت دهند

 

 

به گزارش سراج24: به نقل از روابط عمومی استانداری تهران، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات در مراسم تودیع و معارفه روسای سازمان اطلاعات استان تهران که صبح امروز با حضور وزیر اطلاعات، استاندار تهران و اعضای شورای تأمین استان برگزار شد با اشاره به اهمیت مقوله امنیت در جامعه اظهار داشت: امنیت مسئله مهمی است اما همه باید تلاش کنیم اضافه بر تولید امنیت احساس امنیت را هم به مردمان هدیه کنیم.

وی افزود: باید علاوه بر امنیت، احساس امنیت هم در جامعه باشد تا همگان از برکات آن بهره‌مند شوند و زمینه‌های شکوفایی در عرصه‌های مختلف اجتماعی فراهم شود.

وزیر اطلاعات گفت: در تمام عرصه‌ها شکوفایی از ذهن نخبگان منشاء می‌‌گیرد و این نوآوری‌های ذهنی فقط در فضایی که در آن احساس امنیت شود بروز می‌کند.

علوی افزود: کسانی که دل به مهر نظام مقدس جمهوری اسلامی بسته‌اند و علاقه‌مند به رشد این نظام هستند باید در جهتی حرکت کنند که همه ملت احساس امنیت کنند و البته پیشگیری مقدم بر درمان است.

وی افزود: نباید بگذاریم زمینه‌های ناامنی به وجود آید تا بعد با پدیده‌های ضد امنیتی و ناامنی مبارزه کنیم.

وزیر اطلاعات گفت: عناصر معنوی امنیت از نظر قرآن ایمان و فرهنگ است. وقتی آرامش در جامعه برقرار باشد و ریشه در فرهنگ جامعه داشته باشد زمینه‌های شکوفایی شکل می‌شود.

وی افزود: برقراری امنیت باید در چارچوب باشد. خداوند از پایمال شدن حق خود اگر سهوی و غیرعمدی باشد گذشت می‌کند اما از پایمال شدن حق مردم حتی اگر سهوی هم باشد نمی‌گذرد.

علوی گفت: در بحث مسائل اطلاعاتی از یک طرف با حق الله و نظام مقدس جمهوری اسلامی و از یک طرف دیگر با حق‌الناس مواجه هستیم. فقط در موقع اضطرار باید از احکام اولیه عبور کنیم و سراغ احکام ثانویه برویم و نباید با بی‌دقتی و با احکام ثانویه تراشیدن از احکام اولیه عبور کرد.

وزیر اطلاعات گفت: نیروهای اطلاعاتی حق ندارند وابستگی سیاسی خود را در کار بیاورند و فقط باید تحت سیاستهای مقام معظم رهبری عمل کنند و وقتی سیاست ایشان حمایت از دولت برای پیشبرد کارها است ما حق نداریم به گونه‌‌ای دیگر عمل کنیم.

وی افزود: در تأمین امنیت باید به کارهای اصلی بپردازیم و در جامعه باید برای تأمین امنیت مسائل اصلی را مانند نیاز جامعه به آزادی و پویایی در عرصه‌های مختلف علمی و اجتماعی را در نظر گرفت.

علوی افزود: وزارت اطلاعات باید بسترهای امنیت را تأمین کند و زمینه‌های ضد امنیتی را کاهش دهد و باید به نوعی عمل شود تا در فکرها ناامنی را از بین برود و اینکه با امنیتی کردن فضا ناامنی را کاهش دهیم هنری محسوب نمی شود و این کار سختی است اما ان شاءالله انجام خواهیم داد.

همچنین در ابتدای این مراسم سید حسین هاشمی، استاندار تهران با تقدیر از  رئیس سابق سازمان اطلاعات استان تهران و قدردانی از زحمات او اشاره کرد: از برادری تقدیر می‌کنیم که زحمات زیادی را در زمان بسیار سختی برعهده داشت و برادری دیگری جانشین می‌شود که با سابقه و دارای تنوع کاری بالایی هستند و خداوند را شکر می‌کنیم که این جابه‌جایی به صورتی انجام شد که استان تهران از برکات آن بهره‌مند شود.

هاشمی افزود: اینجانب اولین نکته‌ای که در بین اعضای شورای تأمین مورد تصویب قرار دادم پیشگیری بود. ما تشکل‌ها و اصناف قانونی داریم که آنها در حیطه وظایف قانونی می توانند فعالیتهایی را انجام دهند. اما استانداری تهران هیچگونه حرکت غیرقانونی و فراقانونی و  خودجوشی را بر نمی‌تابد.

وی افزود: بهترین تلاش برای جلوگیری از برخورد و بحثهای احتمالی پیشگیری است. برخورد فیزیکی به شدت منع شده است و باید با تدبیر و فکر و اندیشه برخورد کرد و رفتارها نباید برای نظام هزینه بردار باشد.

در این مراسم مهدوی به عنوان رئیس جدید سازمان اطلاعات تهران معرفی و از خدمات مدبری رئیس سابق قدردانی شد.

اخبار مرتبط

حمله نظامی فراگیر به سوریه امکانپذیر است؟

ماجرای قتل خونین پس از جام جهانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha