عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خبر داد:

خواسته‌های ۵+۱ خط قرمزهای جمهوری اسلامی ایران است

خواسته‌های ۵+۱ خط قرمزهای جمهوری اسلامی ایران است

به گزارش سراج24 به نقل از تسنیم جواد کریمی قدوسی با اشاره به جلسه روز گذشته اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با عراقچی اظهار کرد: در جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت ملی با عراقچی بیش از آنکه به محتوای مذاکرات پرداخته شود، به بحث‌های شکلی مذاکرات پرداخته شد.

وی افزود: مباحث شکلی مطرح شده در مذاکرات به این صورت بوده که دو طرف مذاکره کننده بر سر مسائلی نظیر گام نخست و گام آخر بحث و توافق می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مذاکرات، گام نخست به معنی چارچوب‌های مورد توافق در مذاکرات و گام آخر به معنی این است که حرف آخر را همان ابتدا بیان کنند.

وی تاکید کرد: گام آخر یعنی اینکه 5+1 خواسته‌های خود را از ما در حوزه انرژی هسته‌ای و غنی سازی مطرح کرده و جمهوری اسلامی  ایران نیز خط قرمزهای خود را در این مورد بیان و تصریح کند.

عضو مجمع نمایندگان خراسان‌رضوی با اشاره به اظهار نگرانی عراقچی از خواسته‌های 5+1 از ایران گفت: عراقچی در جلسه دیروز نسبت به این مسئله اظهار نگرانی کرد که خواسته‌های آنها نظیر پروتکل الحاقی خط قرمزهای جمهوری اسلامی ایران است.

کریمی با بیان اینکه بعد از اتمام جلسه روز گذشته اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس، دغدغه و نگرانی نمایندگان هنوز به  قوت خود باقی است، تاکید کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به طور جدی بر روند مذاکرات نظارت داشته و اجازه تخطی از حقوق ملت ایران را در طی مذاکرات به کسی نمی‌دهد.

وی از موکول شدن جلسه سه شنبه ظریف با اعضای کمیسیون امنیت ملی که قرار بود سه شنبه هفته جاری برگزاری شود به تاریخ دیگر خبر داد و خاطرنشان کرد: بعد از ارسال نامه معاونت پارلمانی وزارت امور خارجه مبنی بر نامساعد بودن وضعیت جسمانی ظریف، جلسه سه شنبه به تاریخ دیگر که احتمال می‌رود یکشنبه و یا سه شنبه هفته آینده باشد، موکول شد.

اخبار مرتبط

حمله جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی

کدام شناور نیروی دریایی ارتش دچار سانحه شد؟/ پایان غم انگیز مدافع ۳۲ ساله ایران

پیام تسلیت امام خامنه‌ای در پی درگذشت پدر سعید جلیلی

0 نظر

ارسال نظر

capcha