حاشیه برنامه سینمایی هفت؛

صحبت های قریبیان در خصوص بازی در سینمای قبل از انقلاب و کیمیایی

 صحبت های قریبیان در خصوص بازی در سینمای قبل از انقلاب و کیمیایی

 به گزارش « سراج24 » برنامه سینمایی هفت شب گذشته فرامرز قریبیان تهیه کننده و کارگردان و بازیگر گناهکاران به همراه سام قریبیان مجری طرح و فیلمنامه نویس به بهانه اکران فیلم سینمایی "گناهکاران" مهمان بخش اول برنامه سینمایی "هفت" بودند.

"فرامرز قریبیان" در ابتدا در حضور کارنامه‌ی بازیگری خود گفت: من در 83 فیلم سینمایی و سریال نقش آفرینی کردم احساس پیری نمی‌کنم و تا زمانی که سن و بدنم اجازه دهد این کار را ادامه می‌دهم.

وی در خصوص ارتباط با مردم عنوان کرد: تنها معروفیت مهم نیست برخورد با مردم برای بازیگر محبوبیت را به ارمغان می‌آورد و همیشه با مردم رفتار خوبی  داشتم چرا که ما تنها از لحاظ شغلی با آنها متفاوت هستیم هیچگاه با مردم احساس فاصله نمی‌کنم.

"قریبیان" درباره "مسعود کیمیایی" اظهار داشت: از زمان کودکی با "مسعود کیمیایی" در یک محل زندگی کردیم و دوست شدیم و با هم سینما را فرا گرفتیم و همیشه با هم به سینمای محل برای تماشای فیلم می‌رفتیم.

وی در خصوص تاریخ سینما و فیلم فارسی تصریح کرد: بعد از انقلاب سینما ما تغییر کرد و فیلمسازانی چون فرخ غفاری و ابراهیم گلستان سینمای بعد از انقلاب را پایه گذاری کردند اما چندان موفق نشدند که پس از آن مسعود کیمیایی با موفقیت این راه را ادامه داد.

وی افزود: من در قبل از انقلاب تنها در 10 فیلم سینمایی سنگین بازی کردم که بابت بازی در آنها خجالت زده نیستم.

"قریبیان" ادامه داد: حرفه اصلی من بازیگری است و دغدغه کارگردانی ندارم بعد از ساخت فیلم سینمایی "چشم هایش" بدلیل نبود فیلمنامه خوب سراغ فیلمسازی نرفتم.

وی اظهار داشت: معتقدم پایه و اساس یک اثر فیلمنامه‌ی خوب است و همچنین بدلیل علاقه به کار در این چند سال به فیلمسازی رونیاوردم اما پس از ورود سام به ایران با طرح چند فیلمنامه از جانب او به ساخت فیلم سینمایی "گنهکاران" پرداختم و از همان ابتدا به موفقیت آن اطمینان داشتم.

"قریبیان" تصریح کرد: من بدلیل بالا رفتن سنم شاید محو شوم برای همین به فیلمسازی روی آوردم چرا که فیلمسازی هم جزئی از سینماست و هم مهمتر و مشکل‌تر از حرفه بازیگری است.

وی در خصوص انتخاب نقش‌هایش و تعهد یک بازیگر اظهار داشت: همیشه سعی می‌کنم خودم را حفظ کنم و در هر کاری به ایفای نقش نپردازم اما امروزه بازیگران بدلیل وجود زندگی‌های سخت بدنبال کسب پول هستند و زمانی که این مسئله پیش می‌آید تعهد از بین می‌رود.

وی افزود: تاکنون کارهای زیادی به من پیشنهاد شده ولی ایفای آن را قبول نکردم.
"فرامرز قریبیان" در خصوص انتخاب "رامبد جوان" به عنوان بازیگر فیلم سینمایی "گنهکاران" بیان کرد: انتخاب "رامبد جوان" بهترین انتخاب برای این نقش بود.

"سام قریبیان" در ادامه اظهار داشت: من همیشه با پدرم درباره سینما صحبت می‌کنم و برای یادآوری آثاری که در آن نقش آفرینی کرده‌اند دائم کارهاشون به عنوان یک دفترچه برای پدر هستم.
وی ادامه داد: خاطرات و اطلاعات سینمایی پدر، درجه یک است و من همیشه صحبتهایش استفاده می‌کنم.

"سام قریبیان" در خصوص فیلمنامه گنهکاران عنوان کرد: یک فیلمنامه با پیان مشخس به اداره نظارت و ارزشیابی بردم در فینال آن فیلمنامه شخص خاطی مجازت نمی‌شد که ارشاد گفت باید شخص خاطی مجازات شود بعد در هنگام اخذ پروانه نمایش دوباره همان فینال ابتدایی را از ما خواستند.

وی اضافه کرد: در زمان فیلمبرداری یک پلان اضافه ضبط کرده بودیم که آن پایان را به کار افزودیم تا پروانه نمایش اجازه اکران این اثر را به ما دادند.

وی در خصوص این اثر بیان کرد: ما سینمای ژانر پلیسی نداشتیم و فلیم‌ها سینمایی پلیسی موفق کم داشتیم.

وی تصریح کرد: امیدوارم مردم از این اثر استقبال کنند پس از تماشای فیلم با مردم اکثر آنها راضی از سینما بیرون می‌آمدند.

وی خاطرنشان کرد: مردم "گنهکاران" را به عنوان فیلم پلیسی بلکه به عنوان نقد اجتماعی تماشا کنند.

گفتنی است؛ برنامه سینمایی "هفت" هر هفته جمعه شب‌ها با  اجرا و سردبیری "محمود گبرلو" و تهیه‌کنندگی "علی قانع" از شبکه سه سیما به روی آنتن می‌رود.

اخبار مرتبط

برداشت | آقازاده‌ای که فیلمساز شد

ایجاد شرایط یکسان برای همه سینماگران؛ انتظار فعالان این حوزه از مسئولین

برداشت| کرونا به سینما رسید!

0 نظر

ارسال نظر

capcha