طنز تصویری فارین پالیسی برای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی

تمام نقاشی‌هایی که نتانیاهو امسال با خود به سازمان ملل نبرد+عکس

تمام نقاشی‌هایی که نتانیاهو امسال با خود به سازمان ملل نبرد+عکس

به گزارش « سراج24» رفتار خنده‎دار نتانیاهو در یکی دو سال اخیر، در سازمان ملل متحد، نشریه فارین پالیسی را هم به تمسخر او واداشته است، به نحوی که ظاهرا خاطره  نقاشی سال گذشته او در سازمان ملل همچنان در ذهن مردم دنیا مانده است.

بعد از اینکه سال گذشته نخست وزیر اسراییل با این نقاشی سعی کرد خطر ایران را به جامعه جهانی گوشزد کند و فقط از سوی رسانه ها تحقیر شد، دیگر با خود هیچ نقاشی‏ای به سازمان ملل نبرد. با این حال رسانه‏ها چه در داخل سرزمینهای اشغالی و چه در آمریکا، همان نقاشی را به نطق حماسی امسال «بی بی» ترجیح می‏دادند. او امسال در انزوای مطلق در جمع رهبران دنیا حاضر شد. به قول رسانه‏های صهیونیستی او امسال دیر به سازمان ملل رسید! نتانیاهو در حالی وارد سالن جدید مجمع عمومی شد که ایران و آمریکا سخنرانی‏های خود را ادا کرده بودند.

مجله فارین پالیسی در شماره این هفته خود به همین مسئله اشاره کرده و در مطلب طنزی با تمسخر نتانیاهو بیان کرده است که نطق حماسی نتانیاهو باز هم اثر نقاشی سال پیشش را نداشته و البته به ظاهر امسال نیز طرحهایی برای ارائه داشت که گرچه در سازمان ملل رونمایی نشد، اما این رسانه آنها را منتشر ساخته است.

در گزارش طنز فارین پالیسی آمده است: "گرچه بنیامین نتانیاهو دوران جوانی خود را در کالج معماری دانشگاه کمبریج در ایالت ماساچوست به خط خطی کردن کاغذها گذرانده است و بعد وارد رشته بازرگانی و سیاسی شده اما به نظر می‏رسد همچنان در اشتیاق قلم به دست گرفتن و طرح کشیدن مانده است. او هنرهای دیگری هم دارد و آن هنر او در استفاده از تمثیل در ادبیات است که البته از این لحظه روی وینستون چرچیل را هم که واقعا هنر استعاره را به کلی نابود کرد سفید کرده است! از گوسفند و شیر گرفته تا اردک های هسته ای و تشبیه کردن برخی به کروکودیل، همه این حیوانات دست به دست هم داده اند تا آقای نخست وزیر بتواند رکورد استفاده از تمثیل و استعاره را در نطق‏های عمومی خود بشکند. "

با وجود اینکه نتانیاهو همیشه در به کار بردن صنعت استعاره و تشبیه در ادبیات ماهر بوده اما رویکرد و ارتباط جدید اوباما و روحانی روسای جمهور ایران و آمریکا به ظاهر تلنگر بزرگی به شور و شوق بلاغی و ادبی او زده است. در سخنرانی نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل تشبیهاتی به کار رفته که ما اینجا به صورت تصویری این تشبیهات را آورده‏ایم که شاید برای روحیه هنری او نیز مفید باشد.

 

 

* من کتاب روحانی را خریدم و خواندم. همه ما این کتاب را خوانده‏ایم. این کتاب «باز»ی هست. (مطالبش کاملا واضح و مشخص است که چه هدفی را دنبال می کند) (3 اکتبر 2013)

 

 

  * روحانی فکر می کند می تواند کیکی زرد داشته باشد و از همان بخورد . (1 اکتبر 2013)

 

 

 

* می‏دانید اینها در منطقه بیست قدم آخر هستند و نمی‏توانید به آنها اجازه دهید که از این خط رد شوند. نمی‏توانید به آنها اجازه دهید که دستشان را به زمین بزنند و امتیاز آخر را بگیرند (در بازی فوتبال آمریکایی) چرا که نتایج غیر قابل باوری به همراه خواهد داشت. این کار عواقب بدی برای صلح و امنیت جهانی، یعنی همه جهان خواهد داشت. (16 سپتامبر 2012)

 

 

* خانمها و آقایان، یک موجود اگر شبیه اردک راه برود، اگر شبیه اردک کواک کواک کند و اگر شبیه اردک باشد ، پس مسلما اردک است. بله این اردک است. اما اردک هسته‏ای زمان آن فراسیده که جهان به اردک، اردک بگوید.  (6 مارس 2012)

 

* منتقدان اسراییل ناخواسته کسانی را ستایش می کنند که به تمساح سیری ناپذیر مسلمانان ستیزه گر غذا می دهند. (14 سپتامبر 2014)

 

 

* درباره مسئله خاورمیانه عاری از سلاح، وقتی شما می دانید که شیر چه زمانی به میان گوسفندها می آید، دیگر نیازی ندارید هر روز یک گوسفند را برای قربانی شدن نزد شیر بفرستید . بعد از بین رفتن این شیر است که ما به چنین تحولی در منطقه نیاز پیدا می کنیم. (11 جولای 2010)/رجا

 

اخبار مرتبط

نتانیاهو و همسرش برای نهمین بار بازجویی می‌شوند

حبس خانگی نزدیکان نتانیاهو

هدف اصلی سفر نتانیاهو به مسکو چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha