تمام دغدغه‌های مالارا برای ماندن

کاش تبعیض‌ها تمام شود/ واترپلو مظلوم واقع شد

کاش تبعیض‌ها تمام شود/ واترپلو مظلوم واقع شد

به گزارش سراج24، سومین دوره از بازی‌های بزرگسالان کاپ آسیا از تاریخ 9 مهرماه آغاز شد؛ تیم ملی ایران که در دوره‌های قبلی این رقابت‌ها هم حضور داشته است پس از کسب یک عنوان دومی در اولین دوره این بازی‌ها در کشور چین و یک مقام سومی در دومین دوره و در کشور کویت این بار تحت هدایت پائولو مالارا عزم خود را برای کسب اولین عنوان قهرمانی کاپ آسیای خود جزم کرده بود.

*تیم‌های برتر دوره‌های اول و دوم مسابقات کاپ آسیا:

اولین دوره کاپ واترپلوی آسیا - چین 2010

1. چین

2. ایران

3. کره

4. هنگ کنگ

دومین دوره کاپ واترپلوی آسیا - کویت 2012

1. قزاقستان

2. کویت

3. ایران

* نگاهی به عملکرد تیم ملی واترپلوی ایران در کاپ آسیا

تیم ملی ایران با پنج پیروزی متوالی تنها تیم بدون شکست این دوره از رقابت ها بود و توانست علاوه بر کسب عنوان قهرمانی سهمیه شرکت در رقابت‌های جهانی قزاقستان در سال 2014 را نیز به دست بیاورد. ایران تنها نماینده قاره ی آسیا در کنار قزاقستان میزبان برای حضور در جام جهانی واترپلو 2014 خواهد بود. رقابت‌های جهانی از تاریخ 16 تا 24 آگوست در آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود.

هدایت تیم ملی واترپلو ایران را پائولو مالارا (سرمربی) رضا اجاق (مربی) و سیروس طاهریان (سرپرست) بر عهده داشتند.

ترکیب اعزامی مسابقات سجاد عبدی، امیرحسین خانی، سهیل خادم پیر، علی پیروز خواه، علی صالح، محمد سعید میرمهدی، رامتین اوسطی، حامد ملک خانبانان، مهدی دایی تقی، عطا برخورداری، علیرضا سلطانی، محمدحسین محمدی و امیر دهداری بوده است.

* نتایج کسب شده ی تیم ملی ایران در سومین دوره رقابت‌های قهرمانی واترپلو کاپ آسیا - سنگاپور:

ایران 10 – چین 6

ایران 25 – فیلیپین 4

ایران 30 – سریلانکا یک

ایران 18 – کویت 3

ایران 10- سنگاپور 6

* رتبه بندی نهایی سومین دوره رقابت‌های قهرمانی واترپلو کاپ آسیا - سنگاپور:

1. ایران 10 امتیاز

2. سنگاپور 8 امتیاز

3. کویت 6 امتیاز

4. چین 4 امتیاز

5. فیلیپین یک امتیاز

6. سریلانکا یک امتیاز

* واترپلو مظلوم واقع شد!

به هر حال واترپلوئیست‌های ایران با تمام مشکلاتی که بر سر راهشان بود توانستند از آبروی واترپلوی ایران در سومین دوره رقابت‌های کاپ آسیا دفاع کنند، اما برخورد مسئولان و واکنش آنها به قهرمانی ایران در کاپ آسیا به گونه‌ای بود که انگار این ورزشکاران نماینده‌های کشور عزیزمان نبودند، اما تنها چند روز بعد والیبال ایران قهرمان آسیا می‌شود و تمام مسئولان کشور در پیام‌های جداگانه این موفقیت را تبریک می‌گویند.

اهالی واترپلو توقعی ندارند که مسئولان سیاسی کشور قهرمانی آنها را تبریک بگویند، اما مسئولان ورزشی که همیشه ادعای حمایت از فدراسیون‌های مختلف را دارند و می‌گویند که همه را به یک چشم می‌بینند و تبعیضی بین رشته‌ها نمی‌گذارند چرا سکوت کردند و قهرمانی واترپلوئیست‌های ایران را ندیدند؟

* ملی‌پوشان واترپلو: کاش تبعیض‌ها تمام شود!

وقتی تیم ملی واترپلوی ایران قهرمان شد و به ایران بازگشت، خبرنگار خبرگزاری فارس با چند تن از این ملی‌پوشان صحبت کرد. آنها از اینکه هیچ مسئولی به آنها توجه نمی‌کند ناراحت بودند و البته امیدوار بودند تا با انتخاب محسن رضوانی به عنوان رئیس فدراسیون هرچه زودتر این تبعیض‌ها تمام شود.

شاید باید به این ورزشکاران حق داد، اما از طرفی اگر روزی همین افتخارآفرینان از ورزش قهرمانی زده شوند کدام مسئول پاسخگو خواهد بود. توجه هر چند اندک و حتی در حد یک پیام تبریک چه هزینه‌ای برای مسئولان دارد که آن را هم از این ورزشکاران دریغ می‌کنند؟

به گفته یکی از ملی‌پوشان واترپلو تا چه زمانی باید تمام امکانات و توجهات به فوتبال باشد و در پایان هم با شانس و اقبال به جام‌جهانی برویم؟ مگر غیر از این است که ما با بیشترین مشکلات مالی و کمبود بازی‌های تدارکاتی توانستیم پرچم ایران را به اهتزاز درآوردیم؟ پس چرا هیچکس سراغی از ما نمی‌گیرد؟

* تمام دغدغه‌های مالارا برای ماندن

از مسئولان بلند پایه کشور توقع می‌رود که حداقل نیم نگاهی هم به سایر رشته‌هایی که استعداد و پتانسیل بالایی در آنها وجود دارد داشته باشند.

پائولو مالارا، سرمربی تیم ملی واترپلوی ایران یکی از وزنه‌های ایران در رقابت‌های کاپ آسیا بود، اما نقطه نگران کننده اتمام تاریخ قرارداد وی با فدراسیون ایران است. محسن رضوانی، سرپرست فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در مورد عقد قرارداد جدید با مالارا می‌گوید: مالارا برای عقد قرارداد جدید به چهار موضوع هزینه مدنظر خود و دستیارانش،‌ ایجاد انگیزه در ملی‌پوشان با پرداخت حقوق،‌ سفرهای تدارکاتی و برنامه های تیم ملی اشاره کرده است. تمامی این موارد باید وجود داشته باشد تا مالارا با تیم ملی واترپلوی ایران ادامه دهد، چرا که قصد ندارد با اعتبار خود و تیم ملی ایران بازی کند.

خانواده واترپلو توقع دارند که مسئولان ورزش کشور حداقل در تامین هزینه‌های عقد قرارداد جدید مالارا همکاری کنند تا این مربی با سابقه بتواند به کارش در ایران ادامه دهد و باز هم در کنار ملی‌پوشان برای ایران افتخار آفرینی کند.

 

اخبار مرتبط

عکس/ اقدام فوتبالیست‌های لبنانی در حمایت از کودکان مظلوم یمن

حتما باید چشمی نابینا شود تا...

برتری نمایندگان ایران در روز سوم

0 نظر

ارسال نظر

capcha