رسانه ملی به جای ساخت برنامه شبکه تکراری تولید می کند

شبکه هایی که با 12 نفر اداره می شوند و برنامه های آنها تامینی است!

شبکه هایی که با 12 نفر اداره می شوند و برنامه های آنها تامینی است!
به گزارش گروه وبگردی « سراج24 » به نقل از«تهران پرس»  شبکه نسیم با محوریت پخش آیتم‏ ها و تصاویر طنز، دوربین مخفی، مناظر طبیعت، بخشهایی از سریالهای طنز چون «ساختمان پزشکان» و نیز برنامه «ساعت خوش» از 26 شهریور راه اندازی شد. طی دو، سه هفته گذشته برنامه های این شبکه شامل معرفی شبکه و قطعاتی کوتاه از برنامه های طنز بود، اما از ساعت 8 دیروز، دو ساعت برنامه تولیدی این شبکه به جای تصاویر قبلی روی آنتن رفته و در طول روز 12 بار تکرار می شود .
 
شبکه نسیم شبکه‌ای است که قرار است شادی، نشاط و لبخند را می‌خواهد به خانواده‌های مردم بیاورد. این شبکه فعالیتش با 4 ساعت برنامه تولیدی آغاز می‌شود و این 4 ساعت در طول شبانه‌روز تکرار می‌شود و بعد هم فعالیتش 24 ساعته خواهد شد ضمن اینکه این شبکه در برخی مناسبات ویژه برنامه‌های مختلفی خواهد داشت و همین الان برخی از برنامه‌های این شبکه در مرحله تولید است و کنداکتور خوبی را برای آن طراحی کرده‌ایم و تیزرها و تبلیغات ویژه اطلاع رسانی این شبکه نیز به زودی از تلویزیون پخش خواهد شد و امیدواریم که ما در ماه‌های آینده فعالیت آن را آغاز کنیم.
 
شبکه‌های نسیم از جمله شبکه های نسل دوم به شمار می رود که نیروی انسانی آنها خیلی کم است و نظیر  شبکه تماشا با 15 نفر اداره می شود ؛ به گفته دارابی ، تامین و استفاده از آرشیو سازمان صداوسیماست و بخش محدودی حدود 20 درصد به تولید می‌رسد و بقیه تامینی است. 
 
به نظر می رسد سیاست رسانه ملی برای کم کردن هزینه ها و همچنین فعال نشان دادن خود به سمتی می رود که به جای تولید برنامه به سمت بازگشایی و افتتاح شبکه های جدید و کم هزینه باشند ؛ شبکه هایی که هزینه اداره ماهانه آنها کمتر از تولید یک سریال 90 قسمتی برای شبکه های دیگر سیما خواهد بود .
 
جالب اینجاست که ملاک اصلی مدیران رسانه ملی ما برای ایجاد حداقل 10 شبکه ؛ برنامه هایی است که همه روزه در ماهواره روی آنتن می رود و بنا به اذعان خود آنها یک شبکه ماهواره‌ای نیز با همین رویکرد آغاز به کار کرد و آنها صرفا به قصد رقابت با آنها وارد عرصه شده اند ؛ مسیری خنده دار که در صورت ادامه آن خدا می داند چه بر سر رسانه ملی خواهد آمد!

اخبار مرتبط

آخرین قسمت «خندوانه» امشب با همسر رامبد جوان+ عکس

حواشی طنز فوتبال ایران-سوریه/از فوتبال ساحلی تا پیدا کردن مایو برای داور

واکنش های طنزآمیز مردم به قطع رابطه با ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha