با هدف کارشکنی در سفر هیئت ایران

۷۰ دیدار صهیونیست‌ها با مقامات کشورها در سازمان ملل

۷۰ دیدار صهیونیست‌ها با مقامات کشورها در سازمان ملل
به گزارش سراج24، کمیته یهودیان آمریکا به عنوان یکی از لابی‌های اسرائیلی فعال در آمریکا، از اقبال عمومی کشورها و نهادهای بین المللی به رویدادهای اخیر مربوط به ایران، ابراز نگرانی کرده و به این منظور از سوی اسرائیل مأموریت دارد که تمام تلاش خود را برای برگشتن ورق به نفع اسرائیل و به زیان ایران به کار بندد.

این لابی مهم صهیونیستی که در چند سال گذشته، بیشترین نقش را در اعمال فشارهای اقتصادی و سیاسی علیه ایران بر عهده داشت و با استقرار دائم نیروهای خود در بخشهای سیاسی آمریکا و نیز نهادهایی چون سازمان ملل، حمله نظامی به ایران را به شدت دنبال می‌کرد، در گزارش اخیر خود نوشت: «هیئت نماینده کمیته یهودیان آمریکا بیش از 70 دیدار خصوصی با رهبران کشورهای مختلف از 4 قاره جهان را  ترتیب داده است.»

دیوید هریس، مرد شماره یک این سازمان بزرگ اسرائیلی که بیانیه ها و سخنرانی‌های مختلفی را علیه ایران در کارنامه خود دارد و حمله نظامی به ایران را به عنوان تنها راه‌حل مسئله هسته‌ای، بارها مطرح کرده است، در مورد این سلسله دیدارها ادعا کرد: « جلسه افتتاحیه سازمان ملل بهترین فرصت برای دیدار و گفتگو در مورد نگرانی‌های اسرائیل و سازمان ما،  با نخست وزیران، رؤسای جمهور و مقامات ارشد کشورهاست. ایجاد رابطه در راستای اهداف مورد نظر، رویکرد جدایی ناپذیر کمیته یهودیان آمریکاست که باید از هر فرصتی برای آن نهایت بهره را برد.»

وی با اشاره به اهداف این سازمان صهیونیستی که یکی از بزرگترین گروه‌های فشار اسرائیل و بازوی اجرایی این رژیم در عرصه بین الملل تلقی می‌شود، مقابله با ایران را مهمترین مأموریت خود نام برد و گفت: «مهمترین هدفی که خطوط مأموریت ما در این دیدارها را تشکیل می‌دهد، عبارتند از توجیه و ترغیب دولتها برای تداوم مقابله با تهدید هسته‌ای ایران. اگرچه اهداف دیگری مانند مذاکرات فلسطین و اسرائیل، تحولات سوریه و جهان عرب، و نیز افزایش احساسات یهودستیزانه نیز در دستور کار نمایندگان ما قرار دارد.»

طبق ادعاهای این سازمان صهیونیستی، به نظر می‌رسد اسرائیل تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا موج گسترده اقبال دولتها و نهادها به ایران را مهار کرده و در اهداف و برنامه‌های هیئت اعزامی ایران به نیویورک، کارشکنی کند. این در حالی است که سران دولتها و کشورهای مختلف، با حسن نیت به ایران نگریسته و بعید است که لابیگری سازمانهای مهم اسرائیلی بتواند مانع چشم‌انداز مثبت آنان در قبال ایران شود. در واقع اسرائیل و سازمانهای وابسته به آن در ابتدا با تمام قوا کوشیدند تا دولت جدید را از ساختار نظام جدا کرده و آن را عنصری بی‌اقتدار در ساختار سیاسی ایران معرفی کنند. پس از اظهارات مقام معظم رهبری و  اعلان حمایت علنی ایشان از اهداف دولت جدید در روابط خارجی، این سناریوی اسرائیلی شکست بی‌چون و چرایی را تجربه کرد. از این رو مرحله دوم سناریوی آنها بر مبنای اتهام «فریبکاری» به دولت ایران در دستور کار قرار گرفته است. آنان درصددند تا دولتها را مجاب کنند که به موضع سیاسی ایران اعتماد نکرده و ایران را همچنان یک تهدید امنیتی تلقی کنند. این درحالی است که واکنش‌های به موقع و بصیرت‌محور حاکمیت ایران، و نیز گامهای عملی که از سوی تصمیم‌گیرندگان اتخاذ شده است، احتمال شکستی دیگر برای اسرائیل را بیش از پیش افزایش داده است.

اخبار مرتبط

توافق ننگین امارات و دولت جعلی صهیونیست‌ها بزرگترین خیانت تاریخی ضد آرمان قدس است

نیکی هیلی درخصوص شرایط سیاسی آمریکا هشدار داد

دستکم ۴۵ کودک در انفجار‌های اخیر سریلانکا کشته شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha