جدیدترین تحولات بحرین/

سرکوب تظاهرات مردمی با گاز اشک‌آور/ مهلت ۳ روزه به عالم برجسته شیعی برای ترک بحرین

سرکوب تظاهرات مردمی با گاز اشک‌آور/ مهلت ۳ روزه به عالم برجسته شیعی برای ترک بحرین
به گزارش سراج24، نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه دیروز خیابان‌های منتهی به شهرک الدیه و حومه آن را در پی دعوت گروه‌های سیاسی مخالف برای برپایی راهپیمایی از ورودی شهر به سوی منطقه البلاد القدیم بستند.

شهروندان الدیه پس از تجمع در مرکز شهر قصد شروع تظاهرات را داشتند که با حمله نیروهای امنیتی با شلیک گاز اشک آور و گلوله پلاستیکی روبه رو شدند و به درگیری منجر شد.

در جریان این درگیری‌ها شماری از تظاهرات کنندگان دستگیر شدند.

هادی الموسوی، مسئول اداره آزادی‌ها و حقوق بشر جمعیت الوفاق نیز تاکید کرد که حدود پنج تن از تظاهرات کنندگان بازداشت شدند.

الموسوی گفت که در مناطق دیگری نیز شماری از تظاهرات کنندگان بازداشت شدند که از جمله آنها 13 تن در روستای توبلی و روستای کرزکان است.

تظاهرات بحرینی‌ها در دیگر مناطق از جمله «جد حفص» و«المصلی» نیز با سرکوب نیروهای امنیتی روبه رو شد.

همزمان با این تظاهرات، بالگردهای نظامی بحرین بر فراز این منطقه به پرواز درآمدند.

تظاهرات کنندگان بحرینی تاکید کردند که به رغم هشدار وزارت کشور درباره برخورد با هرگونه تظاهرات، برپایی اعتراضات مسالمت آمیز را تا تحقق خواسته‌های خود که در راس آن سرنگونی رژیم آل خلیفه است، ادامه می‌دهند.

رژیم آل خلیفه 3 روز به آیت الله نجاتی برای ترک بحرین مهلت داد

از سوی دیگر پایگاه خبری الوفاق اعلام کرد که دولت به آیت الله حسین نجاتی 3 روز مهلت داده است تا این کشور را ترک کند.

پایگاه «وفاق» گفت: رژیم حاکم بحرین در نوامبر 2012 حکم سلب تابعیت آیت الله نجاتی به همراه 30 معترض دیگر را به اتهام اعتراضات سیاسی صادر کرد.

دیده بان حقوق بشر بحرین در گذشته نیز اعلام کرده بود که تهدید شیخ حسین نجاتی به اخراج از بحرین، نقض آشکار حقوق پیروان شیعه در بحرین است.

این در حالی است که به تازگی 47 کشور در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو لغو تابعیت شهروندان بحرینی و نقض فاحش حقوق بشر در این کشور را محکوم کردند.

پارلمان اروپا: دولت بحرین به نقض حقوق بشر و سرکوب اعتراضات پایان دهد

پایگاه الوفاق همچنین اعلام کرد که پارلمان اروپا دیروز جمعه با صدور بیانیه‌ای نسبت به تجاوز آشکار نظام آل خلیفه به حقوق بشر مردم خود و محدودیت‌هایی که برای آزادی‌های اساسی شهروندان این کشور اعمال می‌کند، ابراز نگرانی عمیق کرد.

اعضای پارلمان اروپا در این بیانیه که در جلسه عمومی دیروز به تصویب رسید، از رژیم آل خلیفه خواستند به تمامی اقدامات سرکوبگرانه پایان دهد و ضمن آزادی همه زندانیان سیاسی و رعایت حقوق بشر، به رعایت آزادی بیان و برگزاری تجمعات و اعتراضات مسالمت آمیز متعهد باشند.

این در حالی است که سرکوب اعتراضات در بحرین شدت یافته است و مخالفان بر ادامه تظاهرات و نافرمانی مدنی تا سرنگونی رژیم آل خلیفه تاکید می‌کنند.

تاکنون 113 تن از شهروندان بحرینی به دست نیروهای مزدور رژیم آل خلیفه کشته شدند.

اخبار مرتبط

تظاهرات کنندگان انگلیسی:"BBC" ننگ برتو

آمریکا به ترکیه هشدار داد/معترضان ترکی به خیابان ریختند

مردم ترکیه خواستار استعفای اردوغان شدند/بازداشت ۱۷۰۰ نفر+فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha