مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد

اختصاص ۵۷۰ میلیارد تومان برای بیمه طلایی بازنشستگان و خانواده آنان

اختصاص ۵۷۰ میلیارد تومان برای بیمه طلایی بازنشستگان و خانواده آنان

به گزارش سراج24: به نقل از اداره کل روابط عمومی وامور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری ایراندخت عطاریان با اشاره به افزایش 3 برابری اعتبار بیمه طلایی در سال جاری گفت: درمان از مسائل اساسی و عمومی بازنشستگان کشوری و افراد تحت تکفل آنان است و از آن جایی که با افزایش سن و میزان ریسک پذیری و ابتلای به بیماری در میان بازنشستگان بیشتر می‌شود به تبع آنها مجبورند بخش قابل ملاحظه‌ای از حقوق را صرف هزینه‌های بیمارستانی کنند.

 

وی افزود: به همین خاطر صندوق بازنشستگی با اجرای بسته حمایتی بیمه طلایی بستری درمان دامنه پوشش درمانی این خدمت را به خانواده بازنشستگان هم تعمیم داد تا از این طریق هزینه‌های درمانی بازنشستگان کشوری کاهش یابد.

وی با اشاره به رضایتمندی و استقبال گسترده بازنشستگان از نحوه خدمات و سقف تعهدات بیمه طلایی درمان در بیش از 550 مرکز درمانی و بیمارستانی اظهار داشت: بر اساس ماده 87 قانون بودجه سال 92 کل کشور صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح مکلفند به منظور اجرای بیمه درمان تکمیلی بازنشستگان کشوری و لشکری و عائله درجه یک تحت پوشش آنها اقدامات لازم را انجام دهند و هزینه‌های مربوط به نسبت برابر توسط بیمه شده، دولت و سازمان بیمه گر تأمین می‌شود.

 

وی گفت« خوشبختانه صندوق بازنشستگی این تکلیف قانونی را در قالب بیمه طلایی درمان برای بازنشستگان و خانواده آنان اجرایی کرده و در حال حاضر سقف تعهدات و پوشش خدمات درمانی متناسب با نیازهای بازنشستگان افزایش یافته است.

عطاریان افزود: طبق قانون سهم بازنشستگان کشوری نیز در برخورداری از بیمه طلایی هر ماه مبلغ 12 هزار تومان بابت هر نفر از حقوق آنان کسر می شود تا آنان و خانواده‌هایشان بتوانند از خدمات و مزایای این بسته خدمتی استفاده کنند.

وی با تقدیر از حمایت و پشتیبانی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجرای هر چه بهتر این بسته حمایتی برای بازنشستگان کشوری گفت: بهبود و ارتقای وضعیت اقتصادی و معشیتی بازنشستگان و کاهش هزینه‌های درمانی از مهمترین برنامه‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نیمه سال دوم سال جاری است.

 

وی ادامه داد: وزیر تعاون با رویکردی حمایتی تأکید دارد که باید در این جهت حرکت کنیم که نیازهای درمانی این قشر فرهیخته تأمین و هزینه‌های درمانی آنان کاهش یابد خوشبختانه صندوق بازنشستگی کشوری نیز در مسیر پیاده سازی و تحقق این رویکرد که برگرفته از سیاست‌ها و برنامه‌های کلان دولت تدبیر و امید است طوری هدفگذاری و برنامه ریزی کرده که نتایج مورد نظر منطبق بر قانون و رضایتمندی جامعه بازنشستگان حاصل شود.

عطاریان تاکید کرد: البته اولین اقدامی که همزمان با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در بخش گسترش خدمات درمانی برای بازنشستگان کشوری کلیدزده شد،گستران چتر بیمه طلایی برای خانواده بازنشستگان بود که بر اساس آمار ارائه شده بیش از 2 میلیون و 300 هزار نفر از بسته حمایتی بیمه طلایی بستری درمان بهره مند شده‌اند.

وی ادامه داد: این افراد در مراجعه به مراکز درمانی وبیمارستان‌های طرف قرارداد در سقف تعهدات ایجاد شده از سوی سازمان بیمه‌گر بدون پرداخت وجه وطی کردن فرایند اداری مداوا و درمان خواهند شد.

عطاریان تاکید کرد: صندوق بازنشستگی کشوری تلاش دارد با تبعیت از منشور کاری دولت تدبیر وامید در راستای تأمین نیازهای معیشتی ودرمانی بازنشستگان محدوده خدمات و حمایتهای خود را افزایش داده و به طور قطع فازهای بعدی بیمه طلایی درمان با اصلاحاتی در سقف تعهدات پوشش درمانی خدمات بستری را به بازنشستگان و خانواده آنان ارائه کند که این مهم با همکاری ،تعامل و روحیه تعاون بین بازنشستگان و مسئولان دستگاههای اجرایی امکانپذیر است.

اخبار مرتبط

جزییات افزایش حقوق بازنشستگان در سال98

افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۸ مشخص شد/ ۱۳ درصد + ۲۶۱ هزار تومان

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی به کجا رسید؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha