وکلای شرکت گوگل: مکاتبات کاربران جی‌میل محرمانه نیست

وکلای شرکت گوگل: مکاتبات کاربران جی‌میل محرمانه نیست

به گزارش گروه وبگردی « سراج24 »، برخی از وکلای شرکت «گوگل» اعلام کرده‌اند کاربران سرویس جی‌میل این شرکت نباید انتظار داشته باشند اطلاعاتشان خصوصی باقی بماند.

در حالی که افشای نقش برخی شرکت‌های فناوری از جمله گوگل در جاسوسی‌های دولت آمریکا از شهروندان کشورهای مختلف عرصه را بر این شرکت‌های برای متقاعد کردن کاربرانشان از حفظ حریم خصوصی آنها تنگ کرده است دادخواستی که برخی از وکلای حقوقی گوگل علیه این شرکت تنظیم کرده‌اند نشان می‌دهد که کاربران سرویس جی‌میل نباید انتظار داشته باشند که ارتباطات آنها محرمانه نگاه داشته شود.

به گزارش شبکه خبری راشاتودی، سایت «دیده‌بان مشتری» از دادخواستی به تاریخ 13 جولای 2013 پرده برداشته که در آن برخی از وکلای گوگل نحوه عملکرد این شرکت برای اداره سرویس ایمیلش را به چالش کشیده‌اند.

در این دادخواست که با این امید تنظیم شده که دادگاه منطقه‌ای کالیفرنیا را به اقدام علیه این شرکت متقاعد کند گفته شده کاربران جی‌میل باید همواره فرض کنند که ممکن است هر مکاتبه‌ای که از میان سرور‌های گوگل عبور داده می‌شود بازیابی شده و از آن برای کارهای مختلفی از جمله فروش تبلیغات به مشتری استفاده شود.

در این طرح نوشته شده است: «درست همان‌طور که فرستنده یک نامه به یک همکار تجاری نباید شگفت زده شود که آن نامه را دوست فرد گیرنده باز کرده است، مردمی که از ایمیل تحت وب استفاده می‌کنند نیز نباید تعجب کنند که ایمیل‌هایشان در جریان تحویل آن به دست فراهم‌آورنده سرویس ایمیل بیفتد. در واقع، فرد نباید انتظار داشته باشد اطلاعاتی که داوطلبانه به گروه‌های ثالث تحویل می‌دهد، محرمانه نگاه داشته شوند.»

هیئت مشاوران حقوقی گوگل در جای دیگری از این سند گفته‌اند این دادخواست در تلاش است در تلاش است موارد جرم را در روشهای معمولی مورد استفاده این شرکت در خلال دهه اخیر مشخص کند./فارس

اخبار مرتبط

چگونه گوشی سایلنت خود را پیدا کنیم؟

پنج گام تا ایجاد خط تولید محتوا در خیریه ها

مغز متفکر گوگل به اوبر پیوست

0 نظر

ارسال نظر

capcha