با اجرای موضوعی موسیقی ایرانی

آلبوم «اینک از امید» منتشر شد

آلبوم «اینک از امید» منتشر شد
به گزارش «سراج24»،  آلبوم «اینک از امید» تلاشی است برای اجرای موضوعی موسیقی ایرانی. اشعار انتخاب شده در این اثر در این اثر که به تازگی روانه بازار موسیقی شده روایت کننده امید است، همچنین با استفاده از ردیف‌های دستگاهی ویژه موسیقی ایرانی موضوع و حال و هوای امید و وجد به مخاطبان انتقال داده شود و به طور کلی این اثر روای موضوع امید باشد.
 
اجرای موضوعی موسیقی ایرانی به جز کاربرد آن در هنرهای اصیلی مانند تعزیه و شاهنامه‌خوانی به صورت مستقل به ندرت صورت پذیرفته است و انتشار «اینک از امید» می‌تواند آغازی برای تولید و انتشار آثار موضوعی موسیقی ایرانی در زمینه‌های مختلف اجتماعی و اخلاقی باشد.
 
آلبوم «اینک از امید» با اشعار امیدبخش حافظ، خیام، مولانا و علی‌اکبر شیدا و مشتمل بر قطعات «مقدمه»، «تصنیف مجلس انس»، «تصنیف شور اشتیاق»، «تصنیف آغازی دیگر» و دو قطعه ساز و آواز ساخته شده است. آهنگسازی و تنظیم آن را شاهین شهبازی برعهده داشته و قطعات این آلبوم در دستگاه‌های ماهور و اصفهان با پیش فرض امید ساخته شده است.
 
شاهین شهبازی سرپرست گروه و نوازنده تار و سه تار، مرتضی صنایعی نوازنده نی، علی درویش نوری نوازنده عود، فرشاد صارمی نوازنده کمانچه، کوروش بزرگ پور نوازنده تمبک، محسن پوربخت نوازنده سنتور و مهدی نقشینه پور نوازنده دف، دایره و کوزه در ساخت این اثر همکاری داشته‌اند.

اخبار مرتبط

حضور هنرمندان بزرگ موسیقی ایرانی حداقل انتظار مخاطب از جشنواره فجر است/«مدیر کدام جشنواره هنری تک‌تک به هنرمندان زنگ می‌زند تا آنها را با پول به جشنواره بکشاند؟»

جشنواره سی‌ام موسیقی فجر برگزیدگانش را شناخت

نام استاد شهناز از موسیقی ایرانی جداشدنی نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha