واشنگتن‌پست از احتمال تصمیم‌گیری آمریکا برای مداخله در سوریه خبر داد

واشنگتن‌پست از احتمال تصمیم‌گیری آمریکا برای مداخله در سوریه خبر داد

 به گزارش سراج24 به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست»، مقامات ارشد آمریکا اعلام کردند که استقرار ارتش آمریکا در سوریه همچنان بعید است اما همین مقامات تأکید کردند که تصمیم واشنگتن طی هفته‌های آتی در خصوص گزینه‌های پیش روی سوریه اتخاذ خواهد شد که این تصمیم از ارائه تسلیحات به گروه‌های مسلح سوریه تا استفاده از هواپیما و موشک‌های آمریکا برای تخریب و تضعیف نیروی هوایی «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه متغیر است.

واشنگتن‌پست در ادامه گزارش خود در خصوص حملات چند روز گذشته رژیم صهیونیستی به سوریه، به واکنش اوباما اشاره کرد و اعلام کرد: رئیس‌جمهور اوباما در مصاحبه‌ای که اواخر روز یکشنبه صورت‌ گرفت، اعلام کرد که اقدام اسرائیل در جلوگیری از ارسال سلاح به حزب‌الله کاملاً توجیه‌پذیر است.

اوباما در مصاحبه با شبکه اسپانیایی زبان «تلموندو» در کاستاریکا، پس از حمله اسرائیل به سوریه گفت: ما با اسرائیلی‌ها همکاری‌ نزدیکی داریم و این مسئله را به رسمیت می‌شناسیم که آنها به سوریه بسیار نزدیک هستند و به لبنان هم بسیار نزدیک هستند.

یکی از مقامات ارشد غربی که خواست نامش فاش شود، گفت: تیم امنیت ملی آمریکا و تیم دیپلماتیک اطراف رئیس‌جمهور آمریکا به افزایش مداخله در سوریه علاقمند هستند.

بر اساس این گزارش، حتی قانونگذاران آمریکایی که درباره مداخله آمریکا در سوریه شرط تعیین کرده بودند، ظاهراً هم‌اکنون مداخله را غیرقابل اجتناب می‌دانند.

«پیتر کینگ» یکی از نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره به سی ان ان گفته است: اگر ما می‌خواهیم شورشیان (سوریه) را مسلح کنیم، باید اطمینان حاصل کنیم که این سلاح‌ها به مالکیت حامیان القاعده درنمی‌آید.

واشنگتن‌پست در پایان گزارش‌ خود به دیدار «سلیم ادریس» رهبر ارتش آزاد سوریه با «جان کری» وزیر خارجه آمریکا که دو هفته پیش در استانبول صورت گرفت، اشاره کرد که گفته بود هیچ یک از سلاح‌های آمریکا به گروههای افراطی نمی‌رسد و تمامی این سلاح‌ها با دقت تحت نظارت قرار می‌گیرد و در پایان درگیری‌های سوریه به آنهایی که این سلاح‌ها را داده‌اند، بازگردانده می‌شود.

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

بن‌سلمان هزینه کدام را می‌دهد سازش یا مقاومت؟

کره شمالی چرا مذاکرات را نیمه‌کاره رها کرد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha