هنیه: طرح ابتکاری عربی امتیازدهی به رژیم صهیونیستی است

هنیه: طرح ابتکاری عربی امتیازدهی به رژیم صهیونیستی است

به‌گزارش « سراج24 » به‌نقل از خبرگزاری فرانسه، «اسماعیل هنیه»، نخست وزیر دولت قانونی فلسطین پنج‌شنبه شب در دیدار با آوارگان فلسطینی مقیم اردوگاهی در غرب نوار غزه، گفت: ما طرح ابتکاری عربی مبنی بر تبادل اراضی با رژیم صهیونیستی را رد می‌کنیم.

هنیه که معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز است، افزود: «مرزهای ما سرزمین تاریخی فلسطین است و این سرزمین به ما تعلق دارد و ما طرح ابتکاری عربی را رد می‌کنیم».

وی تصریح کرد: موضع جدید عربی امتیازدهی مردود برای رژیم صهیونیستی است. این طرح عربی رژیم اشغالگر را به ادامه شهرک سازی‌ها ترغیب می‌کند. ما در این خصوص احساس مسئولیت می‌کنیم زیرا کادر رهبری تشکیلات خودگردان فلسطین نخستین طرفی است که به طرح مبادله زمین در برابر صلح مشروعیت داد.

هنیه بر توسل به گزینه مقاومت به‌عنوان گزینه راهبردی نزد مردم فلسطین تأکید و تصریح کرد: چیزی که با زور گرفته شده است فقط با زور پس گرفته می‌شود و مذاکرات گزینه آزادسازی سرزمین‌های فلسطین نیست.

طبق این گزارش، کشورهای عضو اتحادیه عرب به‌ریاست «حمد بن جاسم»، نخست وزیر و وزیر خارجه قطر و دبیرکل این اتحادیه و وزرای خارجه اردن، عربستان سعودی، مصر، بحرین، لبنان و تشکیلات خودگردان فلسطین روز دوشنبه در دیدار با «جان کری»، وزیر خارجه آمریکا در واشنگتن، اصل به‌اصطلاح مبادله اراضی میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی را پذیرفته با صرف‌نظر از حقوق مردم فلسطین، با ارائه امتیازات بیشتر به اشغالگران صهیونیست موافقت کردند.

اخبار مرتبط

ایوانکا ترامپ: برای آینده ائتلاف دعا می‌کنیم

آغاز مراسم مقدماتی انتقال سفارت به قدس

روایت الاخبار از شب داغ جولان اشغالی

0 نظر

ارسال نظر

capcha