حجت الاسلام ذوالنور در گفت وگو با «سراج24»:

برخی با حربه احساس تکلیف به میدان ریاست جمهوری آمده اند

برخی با حربه احساس تکلیف به میدان ریاست جمهوری آمده اند

 

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه در گفت وگو با سراج24 در پاسخ به این سوال که آیا برخی شاخص های رئیس جمهور مطلوب، موضوعی جدید است، گفت: این شاخصهای مدنظر رهبری از ابتدا همین بوده است، هرچه از پیروزی انقلاب اسلامی فاصله می گیریم،  به دلائل مختلفی ممکن است این شاخصها کم رنگ شود.
 
وی افزود: در برخی از دوره ها که به این شاخصها توجه نشد، ضرر جدی متوجه نظام و مردم شد، لذا رهبر معظم انقلاب یادآوری مجدد و تاکید بر شاخصها دارند و اتفاق خاصی قرار نیست رخ بدهد که اعلام کنیم حال باید شاخصهای جدیدی معرفی شود.
 
جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه عنوان کرد: باید به شاخص هایی که از ابتدای انقلاب مد نظر بوده بیشتر توجه کنیم، با توجه به اینکه در برخی ادوار شاهد بودیم اگر در یک بعد ضعف وجود داشت، مردم متضرر شدند و انقلاب اسلامی با تهدیداتی مواجه شد، باید همه تلاش خود را برای کاستن از ضعفها قرار دهیم.
 
وی با اشاره به گفتمان اصولگرایی گفت: ظرفیتهای اصولگرایی به میزان پایبندی به اصول و ارزشهای جمهوری اسلامی است؛ هرچه بر آن اصول و معیارها تاکید و اصرار بیشتر داشته باشیم، ظرفیت ما در تقویت، تحکیم و نهادینه کردن، توسعه و گسترش آنها بیشتر می شود، به هر میزان که از اصول فاصله گرفته و‌آنها را کمرنگ کنیم، به همان  میزان از خاصیت، ویژگی، رنگ و رونق اصولگرایی کاسته شده وآسیب پذیری ما افزایش پیدا می کند.
 
ذوالنور با بیان اینکه انقلاب اسلامی ویژگی های منحصر به فردی دارد، اظهار کرد: اگر آن شاخصه ها را حفظ کینم آن ظرفیت مدنظر و‌آرمانها محقق خواهد شد و اگر از آنها فاصله بگیریم، استحاله و انحراف از مسیر انقلاب اسلامی حتمی است.
 
رئیس کنگره شهدای روحانی کشور، اصولگرایی به معنای واقعی را پایبندی به همه ارزشها دانست و گفت: این اصولگرایی ظرفیتهای زیادی دارد و شاخصهای خاص خود را باید محقق کند، از جمله این شاخصها ولایتمداری، آرمانگرایی، استکبارستیزی، تلاش در اعتلای جمهوری اسلامی، خودکفایی و بی نیازی از بیگانگان، ترویج فرهنگ اسلام و اهل بیت(ع) در کشور است.
 
جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه در این رابطه گفت: بنیانگذاری و احیای تمدن اسلامی در دنیا و به فرموده امام(ره) تشکیل امپراتوری اسلامی از دیگر شاخصهای اصولگرایی باید باشد.
 
ذوالنور اظهار کرد: اقداماتی منجر به بیداری اسلامی در منطقه شد و امروز جمهوری اسلامی به عنوان یک محور و قطب ایفای نقش می کند، ما با ارائه یک الگوی متعالی و برجسته از نظام اسلامی در دنیا می توانیم، اسوه سایر کشورهای اسلامی باشیم و این امر مبارک با تحقق شعارهای انقلاب اسلامی و پایبندی به ارزشها عملی خواهد شد.
 
وی افزود: کسانی که می خواهند سکان اجرایی نظام را در دست بگیرند، باید با این ارزشها سنجیده شوند، بنابراین اگر آرمان هایمان کم رنگ شود، اگر سخت کوشی، مدیریت و عرضه اداره کشور در ما ضعیف باشد، اگر اعوجاج و انحرافی در مسیر ولایت و ارزشها داشته باشیم، دچار مشکلات متعدد  خواهیم شد.
 
 جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه عنوان کرد: آسیب هایی که اصولگراها را تهدید می کند، فاصله از این اصول و ارزشها است.
 
وی با اشاره  به اعلام کاندیداتوری برخی افراد برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: در آستانه انتخابات متاسفانه تفرق در میان اصولگرایان وجود دارد، معتقدم باید دعا کنیم در عرصه انتخابات این احساس تکلیف برای کاندیداتوری را خداوند کمتر کند، تا برخی با حربه احساس تکلیف به میدان نیایند و پرچمی را بلند کنند که منجر به تفرق در میان اصولگرایان شود.
 
جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان تاکید کرد: سم مهلک در آستانه انتخابات تفرق و تشتت در اردوگاه اصولگرایان است. 

اخبار مرتبط

مردخاکستری | نقش موسوی خویینی‌ها در فتنه ۸۸ /فیلم

ثمره‌ی خون سردار سلیمانی پایان حضور آمریکایی‌ها در منطقه است

نهم دی انقلاب را در برابر فتنه‌های بعدی ایمن کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha