مخبر: زوار اربعین تردد از مرز «خسروی» را در اولویت قرار دهند

مخبر: زوار اربعین تردد از مرز «خسروی» را در اولویت قرار دهند

به گزارش سراج24 کرماشناه، محمد مخبر معاون اول رییس جمهور از مرز خسروی بازدید کرد و با حضور در قرارگاه اربعین در جریان آمادگی این مرز برای تردد زوار اربعین حسینی قرار گرفت.

مخبر در این نشست با اشاره به زحمات بسیار زیادی که برای راه‌اندازی و بازگشایی مرز خسروی کشیده شده، اظهار کرد: مسیر خسروی، نزدیک‌تر از دیگر مرزها به کربلا و دارای امکانات مناسب‌تری است و شایسته است زوار اربعین تردد از این مرز را در اولویت قرار دهند.

وی تصریح کرد: در مرز‌های دیگر یک مقدار تراکم وجود دارد و ممکن است امکانات موجود متناسب با این اقبال مردم نباشد. در حالی‌که امکانات خوبی در مرز خسروی فراهم شده است. 

معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: نظام، دولت و رئیس جمهور  تاکید دارند، اربعین باید آسان، ارزان، ایمن انجام شود، لذا توصیه می‌شود، زوار اربعین از مرزی که کمترین زحمت و بیشترین امکانات را دارد؛ استفاده کنند. 

وی یادآور شد: اربعین یک حرکت مردمی است و دولت موظف است در این مسیر، تسهیل‌گری کند. 

مخبر تاکید کرد: هیچ محدودیتی برای تردد زوار اربعین وجود ندارد و زوار می‌توانند از هر مرزی که بخواهند، تردد کنند.

معاون اول رییس جمهور، از انجام تمهیدات لازم برای تخصیص اعتبارات ویژه از سوی سازمان برنامه و بودجه برای مرز خسروی خبر داد.

بهمن امیری‌مقدم استاندارکرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به اینکه همه ادارات پای کار هستند، گفت: در حال تلاش برای حل مشکلات و بهبود زیر ساخت‌ها و تامین اعتباررای حل مشکل جاده هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۳ هتل برای زواور اربعین در مرز خسروی فعال است، افزود: بیش از ۱۵۰ موکب در استان داریم در مسیرجانمایی و راه‌اندازی شده و در خصوص آب و برق و امکانات مناسب وجود دارد.

اخبار مرتبط

پخت روزانه ۲۰۰۰ پرس غذای گرم در کرمانشاه در پی بازگشت زوار

تداوم ارائه خدمات به زوار اربعین حسینی در مرز خسروی/ ۱۲۵ هزار بطری آب معدنی توزیع شد

اسکان زائران در کرمانشاه به مرز ۶۰ هزار نفر رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha