نصرالله:

موضع مقاومت و دولت لبنان درباره ترسیم مرزهای دریایی یکی است

موضع مقاومت و دولت لبنان درباره ترسیم مرزهای دریایی یکی است

به گزارش سراج24؛ از المیادین، سید حسن نصرالله گفت: محاصره اقتصادی جنگ و صبر بر آن جهاد است و به این رویارویی مقابله جهادی می‌گویند.

وی افزود: در این نبرد باید استقامت کنیم و این جهاد «فی سبیل الله» است، زیرا دشمن بر روی تسلیم و فروپاشی حساب باز کرده است.

دبیرکل حزب الله اضافه کرد، تا زمانی که پروژه آمریکایی و اسرائیلی وجود داشته باشد، در تمام سطوح نظامی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی با آن مقابله خواهیم کرد.

نصرالله در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما به روش جست وجوی راه حل برای عبور لبنان از این مرحله ادامه می‌دهیم و اجازه جنگ داخلی را نمی‌دهیم.

وی در ادامه به آمریکایی‌ها هشدار داد و گفت: آمریکایی‌ها مراقب بازی با زمان باشند و موضع دولت و مقاومت در مساله ترسیم مرزهای دریایی با رژیم صهیونیستی یکی است.

دبیرکل حزب الله همچنین گفت: سوخت ایران به بنادر لبنان خواهد رسید و نه مانند گازوئیل که به بانیاس در سوریه رفت و بعد به لبنان آمد و همه اینها از تصمیم رسمی لبنان شروع می‌شود.

نصرالله افزود: به پرونده ترسیم مرزهایی دریایی کمی فرصت خواهیم داد تا ببینیم مسائل به کدام سمت پیش خواهد رفت.

وی پیش تر گفته بود: تنها چیزی که حزب الله در موضوع ترسیم مرزهایی دریایی می‌خواهد این است که به کشورمان کمک کنیم و به دولت عنصر قدرت در مذاکرات بدهیم.

دبیرکل حزب الله گفته بود: اکنون باز هم ما طرف مذاکره نیستیم و کسی را برای انجام این کار تکلیف نکرده‌ایم و انجام آن بر عهده ما نیست. با توجه به نتایج، نحوه عمل را در آینده مشخص خواهیم کرد و هیچ پاداش و تشکری از مردم نمی‌خواهیم. ‌ما به نفت و گاز و بقای کشور علاقه‌مندیم.

اخبار مرتبط

درخواست ۷۰ اقتصاددان بین المللی از آمریکا برای آزادسازی دارایی‌های افغانستان

در صورت موافقت طرف‌ها با پیش نویس اتحادیه اروپا برجام احیا می‌شود

سید حسن نصرالله: مقاومت هیبت اسرائیل را درهم شکست

0 نظر

ارسال نظر

capcha