سید حسن نصرالله:

فرصت تاریخی برای نجات لبنان داریم

فرصت تاریخی برای نجات لبنان داریم

به گزارش سراج24؛ از المنار، سید حسن نصرالله درباره پرونده نفت و گاز لبنان گفت: این گنج در دریا است و ما این فرصت تاریخی را داریم. ما خود را در مکانی قرار دادیم که حداقل ۵۰ درصد احتمال رفتن به سمت جنگ و ۵۰ درصد احتمال نرفتن به سمت جنگ است.

وی با بیان اینکه امروز در وضعیت بهتری قرار داریم، افرود: ما در بین مردم هستیم و رنج‌ها را می دانیم، مردم را دوست داریم و معتقدیم خدمت، محافظت و دفاع از آنها یکی از بزرگترین هدیه‌های خداوند است.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: فرصتی تاریخی و طلایی برای نجات کشور و حرکت مردم از این وضعیت اسف بار کنونی به سمت آینده‌ای بهتر وجود دارد و این امر نیاز به ریسک پذیری دارد، در نتیجه ما باید به سمت این ریسک برویم.

وی همچنین گفت: ما حاضریم خودمان و عزیزانمان را برای حفاظت از کشور و مردممان تقدیم کنیم و خداوند ما را به این امر موظف کرده است.

نصرالله افزود: برخی پرونده گاز و نفت لبنان را با پرونده هسته‌ای ایران مرتبط می‌کنند، زیرا برخی ایادی آمریکایی‌ها و سعودی‌ها گمان می‌کنند که دیگران هم اینگونه هستند و برخی هم می‌گویند مساله گاز و نفت برای منافع سیاسی داخلی است.

دبیرکل حزب الله اضافه کرد: تنها چیزی که ما در این موضوع می‌خواهیم این است که به کشورمان کمک کنیم و به دولت عناصر قدرت در مذاکرات بدهیم و فردا صبح، میانجی آمریکایی با روسای کشور دیدار خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: اکنون باز هم ما طرف مذاکره نیستیم و کسی را برای انجام این کار تکلیف نکرده‌ایم و انجام آن بر عهده ما نیست.

سید حسن نصرالله افزود: با توجه به نتایج، نحوه عمل را در آینده مشخص خواهیم کرد و هیچ پاداش و تشکری از مردم نمی‌خواهیم. ‌ما به نفت و گاز و بقای کشور علاقه مندیم.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش پایانی سخنان خود گفت: در طول این ۴۰ سال خداوند به ما قدرت صبر داده است و از اصول و اهداف خود عقب نشینی نکرده‌ایم.

اخبار مرتبط

الجزیره: ایران پاسخ پیشنهادات اروپا را ارسال کرد

روسیه هرگز مانع بازگشت به برجام نشده است

سازشکاران پا پس کشیدند؛ جشن تل آویو در سالگرد توافقنامه‌ سازش لغو شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha