تشریح وضعیت مناطق سیل‌زده توسط استاندار/ مردم هشدار‌ها را جدی بگیرند

تشریح وضعیت مناطق سیل‌زده توسط استاندار/ مردم هشدار‌ها را جدی بگیرند

به گزارش سراج24؛محسن منصوری استاندار تهران با اشاره به آخرین وضعیت مناطق سیل زده در استان تهران اظهار کرد: امداد رسانی به روستاهای سیل زده فیروزکوه به ویژه زرین دشت و مزداران همچنان ادامه دارد و قبل  از این ۱۰ نفر فوتی و ۱۶ نفر مفقود اعلام شده بود.

وی تصریح کرد: عملیات امداد و نجات مانند روزهای گذشته در روستاهای شهرستان فیروزکوه ادامه دارد و ماشین آلات و تجهیزات به اندازه کافی در منطقه وجود دارد. 

استاندار تهران افزود: در حال حاضر تنها مشکل، موضوع راه های دسترسی است که تا پیش از سیل دیشب بخشی از عملیات ها انجام شده بود اما به دلیل سیل دیشب، خرابی‌ها و رانش‌هایی که اتفاق افتاد مسیر دسترسی به روستاها را مجدد با مشکل روبه رو ساخت.

منصوری بیان کرد: خوشبختانه با حضور به موقع نیروهای امداد و نجات تا صبح مسیر دسترسی روستاها که مسدود شده بود، باز شد. 

وی سپس با اشاره به کاهش آمار مفقودین گفت: در خصوص عملیات نجات مفقودین توفیقاتی حاصل شد و در حال حاضر مفقودین به چهار نفر کاهش پیدا کرده اند و با توجه به شناسایی موقعیت آنها، اگر شرایط آب و هوای اجازه دهد تا ظهر یا بعداز ظهر شرایط مفقودین هم تعیین تکلیف خواهد شد.

استاندار تهران در ادامه با توجه به تداوم بارش‌های سیل آسا در استان افزود: در شهر تهران و دامنه جنوبی البرز در شهرستان پاکدشت، پردیس و دماوند اتفاقات کم‌سابقه افتاده است و متاسفانه به دلیل آسیب وارده به سد محلی چنداب، شب گذشته مجبور به مسدود شدن راه دسترسی مردم به جاده امام رضا(ع) برای حدود ۲ ساعت شدیم.

منصوری همچنین بیان کرد: با توجه به وقوع سیل در شهرستان دماوند و اعلام ۲ نفر فوتی، برای عدم ایجاد مشکل و گرفتار شدن خودروها در سیل، دسترسی مردم برای ۲ ساعت در محور دماوند در شرق تهران نیز بسته شد.

وی در پایان با اشاره به عملیات امداد و نجات در روستاهای آسیب دیده استان خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی تداوم بارش‌ها در عصر امروز، از مردم تقاضا داریم که از قرار گرفتن در حریم رودخانه ها پرهیز کنند. 

اخبار مرتبط

ضرورت تداوم طرح شناورسازی ساعت کاری ادارات

اولین نتیجه مطالعات ایمنی «بازار تهران» تا یک ماه آینده مشخص می‌شود

جزئیات مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران تشریح شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha