برگشت 39 هزار و 548 حاجی از خانه خدا

برگشت 39 هزار و 548 حاجی از خانه خدا

به گزارش سراج24؛شمس‌الدین فرزادی‌پور امروز در اولین روز محرم در محل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی از اتمام پایان عملیات انتقال حجاج از سرزمین وحی به ایران خبر داد و گفت: زمان برگشت این حجاج طی 16 روز با میانگین روزانه 11 پرواز که در برخی روزها به 14 پرواز نیز می‌رسید انجام شد و با تعداد محدودی هواپیما تعداد 39 هزار و 548 نفر از حجاج به کشور برگشتند که بیش از 11 هزار نفر از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) وارد کشور شدند.

وی همچنین گفت: در زمان پروازهای رفت نیز طی 21 روز در قالب 162 پرواز از مبدأ 18 فرودگاه کشور عملیات اعزام حجاج به سرزمین وحی انجام شد.

وی ادامه داد:‌ امسال ترمینال سلام در فرودگاه امام خمینی(ره) در مدت کوتاهی آماده شد.

وی با تقدیر و تشکر از همه دست‌اندرکاران فرودگاه‌ها و عوامل انتقال حجاج و برگشت آنها گفت: با تلاش شبانه‌روزی عوامل، گاهی موتور برخی از هواپیماها در مدت زمان کوتاهی تعویض شد و حتی هواپیماها در مدت زمان اندکی آماده پرواز شدند.

سرپرست شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی اظهار داشت: تعدادی از عوامل پرواز در حین انتقال حجاج به بیماری کرونا مبتلا شدند، اما با تلاش فداکارانه سایر همکاران عملیات پرواز دچار اختلال نشده و کار انتقال زائران خانه خدا به صورت منظم انجام شد.

وی بیان کرد: آخرین پرواز حجاج امروز ساعت 5:50 بامداد در فرودگاه امام خمینی(ره) به زمین نشست و آخرین گروه از حجاج ایرانی به کشور اسلامی برگشتند.

اخبار مرتبط

پایان اعزام زائران حج به مدینه

اختصاص 500 یورو «ارز متشکل» به حجاج بیت‌الله‌‌الحرام

احتمال اعزام نشدن حجاج به مدینه منوره

0 نظر

ارسال نظر

capcha