پویش حسینی نذر خون در کرمانشاه راه اندازی می‌شود

پویش حسینی نذر خون در کرمانشاه راه اندازی می‌شود

به گزارش سراج24 ؛ مریم میرزاده در گفتگویی اظهار کرد: به مناسبت شروع ماه محرم پویش حسینی نذر خون در استان کرمانشاه از روز اول ماه محرم تا پایان ماه صفر راه اندازی می‌شود.

وی با اشاره به اجرای پویش نذر خون و ایجاد فرصتی برای کمک به بیماران نیازمند به عنوان سنتی نیکو، افزود: متقاضیان برای شرکت در این پویش و امر خدا پسندانه می‌توانند به پایگاه‌های انتقال خون استان کرمانشاه مراجعه کنند.

مدیرکل انتقال خون کرمانشاه تصریح کرد: عزاداران حضرت سید الشهدا (ع) می‌توانند با اهدای خون خود با عنوان نذر نجات دهنده جان بیماران نیازمندی باشند که در این روزها به دلیل کمبود پلاکت چشم انتظار هم‌نوعان خود هستند.

میرزاده با بیان اینکه مراکز انتقال خود در روزهای تاسوعا و عاشورا نیز فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: اهدا کنندگان و عزاداران حسینی که قصد شرکت در پویش نذر خون را دارند در تمام روزهای ماه محرم و حتی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی می‌توانند مراجعه داشته و حضور مستمر به عمل آورند.

وی تاکید کرد: نیاز به خون از همه گرو ه‌های خونی یک نیاز همیشگی است که برای شرکت در پویش نذر خون و همچنین تشویق همشهریان از ورزشکاران، اصناف جامعه فرهنگی و سایر مسئولین استانی تقاضا می‌شود در این امر یاری‌گر بوده تا به ترویج فرهنگ انتقال خون نیز کمک شده باشد.

مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی اهدا خون طی سه ماه نخست سال جاری، گفت: با وجود افزایش ۱۵ درصدی در بازه زمانی سه ماه نخست سال اما از ابتدای تیر ماه تاکنون با کمبود شدید ذخیره خون مواجه بوده که با راه اندازی پویش نذر خون به کمک رسانی و نذر خون از سوی عزادارن حسینی امیدوار خواهیم بود.

میرزاده به اعزام تیم‌های خونگیری سیار به شهرستان‌های استان کرمانشاه اشاره و عنوان کرد: این تیم‌های سیار برای خونگیری در مراکز شهرستان‌ها اعزام شده‌اند که طبق برنامه‌ریزی‌ها طی روز یکشنبه در شهرستان اسلام آباد غرب، چهارشنبه در شهرستان‌های کنگاور و قصرشیرین ماهی یک روز در شهرستان‌های پاوه و روانسر و ۲ بار در ماه در شهرستان سنقروکلیایی حاضر می‌شوند تا از اهدا کنندگان خونگیری انجام گیرد.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه به آمار اهدا کنندگان در سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و گفت: امسال بیش از ۱۸ هزار نفر در استان خون اهدا کردند که بیش از ۵۰ درصد آن‌ها اهدا کنندگان مستمر هستند.

مرکز اهدای خون در اداره کل انتقال خون کرمانشاه هرروز از ساعت ۷:۳۰ صبح الی ۱۹ به صورت ۲ شیفت و در روزهای جمعه از ۸:۳۰ صبح الی ۱۳ ظهر دایر است و همچنین پایگاه خونگیری معتضدی واقع در بیمارستان معتضدی هر روز از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۳ دایر است.

اخبار مرتبط

آمادگی ۴۰۰ امدادگر اورژانس در کرمانشاه برای خدمت رسانی به زائران اربعین

تشییع و خاکسپاری پیکر سرهنگ شهید مظفر مرشدی مرام در هرسین

مقاوم سازی ۳ هزار واحد مسکونی روستایی در کرمانشاه

0 نظر

ارسال نظر

capcha