رییس جمهور:

مردمی بودن رمز موفقیت دولت سیزدهم است

مردمی بودن رمز موفقیت دولت سیزدهم است

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله سید«ابراهیم رییسی» روز جمعه در دیدار با مردم استان مرکزی که در مجموعه ورزشی پنجم مرداد اراک برگزار شد، افزود: امروز میدان دادن به مردم در بازار، اقتصاد و مسائل و مشکلات اجتماعی برای دولت یک اصل است و هرکجا به مردم میدان داده شد موجب پیشرفت و موفقیت دولت ها فراهم شده‌است.

وی ادامه داد: رمز موفقت دولت سیزدهم را مردمی بودن می دانم و وقتی سخن از مردم می گویم یک شعار و تابلو نیست بلکه یک اصل اساسی و راهبردی است.

رئیس جمهور گفت: همه سیاسیون تنها اسم مردم را می برند اما امام خمینی(ره) مردم را باور داشتند و امروز دولتمردان در همه سطوح و با همه وجود باید مردم را قبول داشته باشند و همه مشکلات به دست مردم گشوده می‌شود.

رئیس جمهور با یادآوری پنجم مرداد و تبریک روز اراک به تمام اراکی ها و مردم استان مرکزی گفت: روز اراک یادآور حماسه شرکت هایی است که در این استان پشتیبانی فنی و صنعتی از دفاع مقدس می کردند.

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: آذر آب اراک روز پنجم مرداد ماه مورد حمله دشمن قرار گرفت، دشمن از شرکت و مردم این منطقه کینه داشت، چون احساس می کرد جوانانی که در خط مقدم هستند کسانی هستند که پشتیبانی فنی و مهندسی جنگ را برعهده دارند.

وی ادامه داد: روز پنجم مرداد که روز اراک است یادآور رشادت و شهادت 200 نفر از عزیزانی در واحدهای تولیدی این شهر به شهادت رسیدند. 

رییس جمهور با گرامیداشت روز اراک و ادای احترام به شهدا، ایثارگران و خانواده شهدا، افزود: استان مرکزی علاوه بر تقدیم بیش از هفت هزار شهید به اسلام و انقلاب ، هزاران ایثارگر و جانباز نیز سلامتی خود را برای دفاع از ناموس و قرآن اهدا کرده‌اند.

آیت الله رییسی اظهار داشت: این مرز و بوم زادگاه مفاخری است که فخر اراک، کشور و اسلام بوده و برای پیشرفت کشور افتخار آفریدند، بزرگانی هستند که به آنان افتخار می کنیم و نام و زندگی آنان پیش روی ماست و باید الگوی ما بمانند.

وی ادامه داد: در راس این مفاخر یاد امام خمینی(ره) را گرامی می داریم، امام بزرگی که تحولی عظیم در ایران ایجاد کردند و اسلام را در قرن اخیر احیا کردند و نام آن در راس همه ارزش ها و خوبی ها قرار دارد.

رییس جمهور یاد آور شد: استان مرکزی، استانی صنعتی است و مرکز تولید و قطب صنعت کشور بوده و صنایع بزرگی در این استان است که به دلیل خصوصی سازی نادرست شرکت‌های عظیمی دچار مشکل شده‌اند.

وی ادامه داد: با پیروی از امام راحل(ره)، رهبر معظم انقلاب و نگاه به زندگی شهید بزرگوار شهید حاج قاسم سلیمانی، منطق ما منطق "ما می توانیم" است.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی استان مرکزی از مشکلاتی رنج می برند که به جوانان قابل حل است و ما به لطف مردم توانمندی داریم و ظرفیت های بزرگی داریم که می توانیم این مشکلات را حل کنیم.

آیت الله رییسی افزود: فرهنگ ما فرهنگ ما می توانیم است و نگاه برای حل مشکلات به دست بیگانگان نیست، بیگانگان مشکلات کسی را حل نکرده و نگاه ماه توکل به خداوند و امید به شما جوانان است.

وی ادامه داد: استان مرکزی در تولید بسیاری از محصولات مقام اول و دوم را به خود اختصاص داده که می تواند با مدیریت خوب و ظرفیت نیروهای جوان و انقلابی گام های بلندی برداشت و دولت خود را موظف می داند گام های بلندی برای رفع مشکلات استان بردارد.

رییس جمهور اظهار داشت: اطمینان دارم به لطف خداوند در طول 43 سال گذشته همراه مردم بوده و پس از این اخلاص مردم همراه دولت است.

آیت الله رییسی گفت: آینده برای ملت ایران روشن خواهد بود، دشمن القای یاس و ناامیدی برای جوانان، دختر و پسر و کارگر را در دستور کار خود قرار داده و هر کس در کشور ایجاد یاس کند بداند که در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده‌ است.

وی ادامه داد: به مدیران استان مرکزی و هرکس در کشور در کسوت خدمتگزاری به مردم قرار دارد اگر ایجاد امید در دل مردم کند در جهت راهبرد جمهوری اسلامی ایران حرکت کرده است.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: برخی از صنایع استان مرکزی نیمه تعطیل و برخی تعطیل هستند و با فعال کردن این واحدها تولید و اشتغال در استان ایجاد می‌شود.

آیت الله رییسی گفت: فعال کردن واحدهای تعطیل استان مرکزی از برنامه‌های دولت بوده و همه واحدها باید فعال شوند تا با ایجاد رونق در تولید زمینه اشتغال در استان فراهم شود.

وی یاد آور شد: یکی از دغدغه های مردم استان مرکزی بیکاری بوده و ما نمی پسنیدم که در استان صنعتی بیکاری مردم را رنج دهد و با رونق در تولید مسئله اشتغال در استان تا حد زادی حل می شود.

رییس جمهور با یادآوری ظرفیت های معدنی استان مرکزی خاطرنشان کرد: معادن بسیاری در استان مرکزی وجود دارد که این معادن با رفتار ناسالم به افراد غیر متخصص واگذار شده و با واگذاری این معادن حق مردم پرداخت نشده است.

آیت الله رییسی ادامه داد: ما برای برون رفت از این مهم کارگروهی تعریف و با بررسی وضعیت آنها باید به افراد واجد شرایط واگذار شود تا با پرداخت حقوق معادن مردم شاهد آبادانی در روستاها و شهرهای استان باشند.

وی گفت:  بررسی جدی مشکلات صنایع سنگین و کارگاه های کوچک برای رفع مشکلات و فعال سازی این واحدها از ماموریت های اصلی وزرای صمت و نیرو است.

رییس جمهور افزود: بخش کشاورزی از جمله حوزه های مهم استان مرکزی بوده و این استان، استان کشاورزی و دامداری است و کشاورزان باید احساس کنند که کشاورزی برای آنان منفعت و صرفه اقتصادی دارد.

آیت الله رییسی گفت: سیاست دولت سیزدهم پیگیری فعال کردن اقتصاد روستایی است زیرا با فعال شدن اقتصاد روستایی کشاورزان در روستاها می مانند و کشاورزی می کنند برنامه دولت حمایت لفظی و بخشنامه ای نبوده بلکه حمایت واقعی از کشاورزان است.

رییس جمهور اظهار داشت: دغدغه مردم استان مرکزی وضعیت آلودگی هوا در شهرستان ها است و آلاینده ها مردم را رنج می دهد.

آیت الله رییسی گفت: دولت به صنعت و پیشرفت اهمیت می دهد ولی با حفظ محیط زیست و توسعه صنعتی به هر قیمتی برای ما پسندیده نیست.

رییس جمهور اظهار داشت: واحدهای صنعتی باید برای حفظ محیط زیست هزینه کنند و هزینه برای محیط زیست سرمایه گذاری برای کشور بوده و نباید اجازه دهیم که مردم به دلیل آلودگی بیمار شوند و این مهم به هیچ وجه برای دولت پذیرفتنی نیست.

هوای پاک حق مردم است

آیت الله رییسی ادامه داد: هوای پاک حق مردم است و این حق باید صیانت شود و مسئولان باید در جهت احقاق حقوق مردم بیش از پیش تلاش کنند.

وی افزود: دولتمردان وظیفه دارند هوای پاک را برای مردم حفظ کنند و مسئله آلودگی ها به صورت جدی و نه بخشنامه ای انجام شود.

رییس جمهور گفت: به صورت جدی از فعالان اقتصادی می خواهم اجازه ندهند هوای این منطقه آلوده شود.

آیت الله رییسی خاطرنشان کرد: افتخار من این است که شب و روز آرام نداشته باشم و شان دولت خدمت به مردم بوده و برای این کار شب و روز و تعطیل نباید داشته باشیم.

شرکت در نشست شورای اداری استان و حضور در کنفرانس خبری از دیگر برنامه‌های رئیس جمهور در سفر به استان مرکزی است.

اخبار مرتبط

پیام رئیس جمهور به آیین تشییع سردار شهید اسکندری در شیراز

توانمندی علمی جوانان کشور دنیا را بهت‌زده کرده است

همراهی مجلس، شرط توفیق برنامه‌های دولت است/درگیر حاشیه‌ها نمی‌شویم

0 نظر

ارسال نظر

capcha