اقدام بموقع ایران در برگزاری نشست آستانه

اقدام بموقع ایران در برگزاری نشست آستانه

به گزارش سراج24؛ صباح زنگنه در گفت‌وگویی در ارزیابی خود از نتایج و اهمیت نشست آستانه در تهران گفت : این اجلاس بعد از وقفه دو ساله برگزار شد و به صورت دوره ای است که دور بعد در مسکو خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد : جمهوری اسلامی ایران با توجه به نقشی که در منطقه دارد و علاقه ای که به استقرار ثبات و امنیت و حفظ موجودیت کشورها دارد، میزبانی این اجلاس را بر عهده داشت و توجه به همسایگان و مسائل منطقه ای همواره مورد توجه ایران و دولت قرار دارد.

این کارشناس مسائل منطقه همچنین بیان کرد : با توجه به این‌که در خبرها عنوان شده بود که احتمالا عملیات نظامی از سوی ترکیه در شمال سوریه رخ می‌دهد، زمان تشکیل این نشست بسیار مهم بود و مسئولان کشورمان نیز در این اجلاس تاکید داشتند که مساله سوریه از طریق گفت‌وگو و مذاکره باید حل شود.

نماینده پیشین ایران در سازمان همکاری های اسلامی با بیان این‌که شرایط فعلی منطقه اقتضا می‌کرد که چنین جلسه‌ای تشکیل شده تا از بروز پیامدهای منفی جلوگیری شود، گفت:  تعبیراتی که مسولین ما داشتند مبنی بر این که امنیت سوریه امنیت ماست، و یا امنیت سوریه، امنیت ترکیه می باشد نشان می دهد این مساله تا چه اندازه اهمیت دارد.

زنگنه خاطرنشان کرد: تاکید اجلاس تهران این بود که باید وحدت خاک و تمامیت ارضی سوریه محفوظ باشد و همچنان این کشورها باید علیه تروریست ها مبارزه کنند زیرا در ادلب هنوز گروه های تروریستی حضور دارند باید با آنها مبارزه شود.

وی در پایان تاکید کرد: اقدام به موقع در برگزاری نشست آستانه در تهران بسیار مهم است ضمن این که  همکاری این سه کشور به عنوان ضامن امنیت و آرامش در سوریه مساله مهمی است.

اخبار مرتبط

افسانه‌های نخ نما در حال تبدیل به رویه تکراری در سیستم قضایی آمریکا است

رئیس جمهور درگذشت امیرهوشنگ ابتهاج را تسلیت گفت

موفقیت دولت، موفقیت کشور قلمداد شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha