ترکیه سفیر آلمان را احضار کرد

ترکیه سفیر آلمان را احضار کرد

به گزارش سراج24؛ به نقل از ترکیه پست، «سفیر آلمان» در آنکارا به صورت اعتراضی به وزارت امور خارجه احضار شد.

گفته شده علت احضار سفیر آلمان در ترکیه، آتش زدن سرکنسولگری این کشور در اشتوتگارت آلمان بوده است.

جزئیات بیشتری از این خبر اعلام نشده، اما این آتش سوزی پس از آن روی داد که دو فردی که صورت خود را پوشانده بودند، اقدام به شعله ور کردن آتش در برابر کنسولگری ترکیه در اشتوتگارت کردند.

در همین ارتباط، منابع خبری ترکیه اعلام کردند که مقامات این کشور معتقدند اعضای گروه پ‌ک‌ک علیه منافع آنکارا در کشورهای اروپایی از جمله آلمان اقدام می‌کنند.

پیش از این، «علی کمال آیدین»، سفیر ترکیه در آلمان در دیدار با خبرنگاران و روزنامه نگاران با اشاره به اینکه مسائل میان آنکارا-برلین در گذشته مانده است، گفته بود: روابط ترکیه و آلمان ریشه دار و عمیق است و نمی‌توان با موضوعات جاری روابط دوجانبه این کشورها را ارزیابی کرد. وی با تاکید بر تغییرات مهم در اروپا و آلمان افزود: در برهه‌ای هستیم که جریان‌های راست افراطی، اسلام هراسی و خارجی ستیزی افزایش یافته است اما همه با هم با آنها مبارزه خواهیم کرد.

سفیر ترکیه در برلین همچنین با اشاره به وضعیت تُرکهای ساکن آلمان گفته بود: مهمترین مساله آنان موضوع آموزش است. اخیراً برخی مشکلات در دروس زبان تُرکی به وجود آمده است. برای رفع آن یک پروژه آزمایشی را آغاز کردیم و با کمک سازمانهای مردم نهاد، کلاسهای آشنایی با زبان و فرهنگ تُرکی برای دانش آموزان ارائه می‌شود.

اخبار مرتبط

مسائل عمده مربوط به احیای برجام حل شده است

تهران خواستار تضمین‌هایی برای احیا و حفظ برجام است

درحال بررسی پاسخ ایران هستیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha