مقام حزب‌الله:

اگر دشمن مرتکب اشتباه شود، قدرت واقعی ما را خواهد دید

اگر دشمن مرتکب اشتباه شود، قدرت واقعی ما را خواهد دید

به گزارش سراج24؛ «محمد رعد» رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان طی یک مراسم یادبود در جنوب این کشور  به پرونده ترسیم مرزهای دریایی با فلسطین اشغالی اشاره کرده گفت: ما به‌دنبال جنگ نیستیم اما آمادگی آن را داریم. اگر دشمن مرتکب اشتباهی شود و به گزینه تهاجم و تجاوز متوسل گردد آن زمان قدرت ما را خواهد دید.

به‌نوشته الاخبار، محمد رعد در ادامه تأکید کرد: ما هرگز از حق خود در سرمایه‌گذاری روی ثروت‌های دریایی و ترسیم مرزهای حاکمیتی‌مان عقب‌نشینی نمی‌کنیم. ما همچنان کنار ملت و دولت خود ایستاده‌ایم تا از کرامت کشور و فرزندان آن از هر فرقه و در همه مناطق حمایت کنیم؛ حتی آنهایی که قدر یک سری امور را نمی‌دانند و اوضاع را خوب درک نمی‌کنند.

وی افزود: سرمایه‌گذاری روی منابع انرژی در منطقه اقتصادی خالص لبنان حق ماست. ما زمانی که به گزینه جنگ اشاره می‌کنیم به‌معنای آن است که به‌دنبال یک زندگی شرافتمندانه و باعزت هستیم و مانند برخی نمی‌خواهیم با چاپلوسی و گدایی و درخواست از دیگران تحقیر شویم. ما فقط می‌خواهیم بگوییم که آزاد هستیم و دشمنان باید بدانند که با چه‌کسانی سر و کار دارند.

از طرف دیگر شیخ «نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان اعلام کرد که سفارت آمریکا با روزنامه‌نگاران و سیاستمداران در لبنان ارتباط برقرار می‌کند و از آنها می‌خواهد طبق میل و خواسته واشنگتن به سخنان سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله واکنش نشان دهند.

این مسئول حزب‌الله تصریح کرد، ایالات متحده از معادلات مقاومت بسیار خشمگین است و از همین رو برخی سیاستمداران و اصحاب رسانه را تحریک می‌کند و این افراد می‌پذیرند که کشور را درگیر فتنه داخلی کنند. اما آنها همان‌گونه که در گذشته  افتخار شرکت در روند آزادسازی سرزمین‌های لبنان را از دست دادند، مجدداً افتخار مشارکت در روند پس گرفتن ثروت‌های نفتی و گازی لبنان را نیز از دست خواهند داد.

وی اضافه کرد: ما هرگز روی وعده‌های آمریکا یا اجلاس سران کشورهای عربی برای حفاظت از حاکمیت کشور خود و پس گرفتن ثروت‌ها و حقوقمان شرط‌بندی نمی‌کنیم.

شیخ قاووق خاطرنشان کرد: زمانی که رژیم عربستان به هواپیماهای اسرائیلی اجازه پرواز بر فراز حرمین شریفین را داد باعث ناراحتی و خشم 1میلیارد و 800 میلیون مسلمان در این جهان شد و زمانی که رژیم سعودی از لحاظ امنیتی و نظامی با اسرائیل همکاری می‌کند، شریک تجاوزات این رژیم علیه سوریه، لبنان و فلسطین می‌شود.

روز گذشته شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی تأکید کرد: توانایی‌های حزب‌الله توسعه یافته است و رژیم صهیونیستی در برخی زمینه‌ها عقب‌نشینی کرده است. موضع حزب‌الله این است که هیچ جایی برای سلاح در مسائل داخلی نیست و تنها کاربرد آن برای مقاومت در برابر اشغالگران و حمایت از حاکمیت لبنان است. هر جنگی که رخ بدهد حزب‌الله روشی متفاوت با قبل در پیش می‌گیرد و دشمن در تعدادی از زمینه‌ها عقب‌نشینی می‌کند و پیروزی از آن ماست.

اخبار مرتبط

مقاومت آماده پاسخ به هرگونه تجاوز رژیم اسرائیل علیه لبنان است

سید حسن نصرالله: مقاومت هیبت اسرائیل را درهم شکست

سید حسن نصرالله: مقاومت در لبنان و فلسطین ثابت کرد که رژیم صهیونیستی شکست پذیر است

0 نظر

ارسال نظر

capcha