تصور برخی ها که اسلام را محدودیت می دانند اشتباه است

تصور برخی ها که اسلام را محدودیت می دانند اشتباه است

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با سعید محمد، مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی با اشاره به پیوستگی جمهوریت و اسلامیت اظهار داشت: نباید فراموش کنیم که یک بخشِ جمهوری اسلامی، جمهوریت و دیگری اسلامیت است.

وی افزود: اسلامی یعنی کار فرهنگی؛ بنابراین اگر ما فقط بگوییم جمهوری اسلامی باید مسائل اقتصادی را حل کند و مسائل فرهنگی را فراموش کنیم معنایش این است که نیمی از شعار جمهوری اسلامی را فراموش کرده باشیم.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به تلاش سکولارها برای جدا کردن این مقوله‌ها از هم ابراز داشت: بعضی‌ها خیال می‌کنند اگر می‌خواهید اسلامی باشید باید محدودیت باشد که اشتباه است؛ زیرا می‌توان با سلیقه خوب کارهای فرهنگی و آزادی‌های انسانی را کنار هم جمع کرد.

وی مانع دیگر را فشار برخی نهادها دانسته و بیان داشت: گاهی برخی دستگاه‌ها بر اثر تندروی یا بر اثر طرز فکر غلط خیال می‌کنند مناطق آزاد با کار فرهنگی نمی‌سازد که این‌ها را باید اصلاح کرد و با آموزش فهماند که در مناطق آزاد می‌توان در کنار فعالیت‌های اقتصادی، فعالیت‌های فرهنگی نیز در جریان باشد.

مرجع تقلید شیعیان پس از استماع گزارش سعید محمد ابراز داشت: امیدوار شدیم که حرف‌ها، اصلاحات و کارهای تازه‌ای در مناطق آزاد انجام بشود و بدانید یکی از خیرات عمر شما این خواهد بود که بتوانید این کارها را انجام بدهید؛ من هم برای شما دعا می‌کنم که توفیق یابید بتوانید برنامه‌تان را به‌صورت صحیح اجرا کنید.

اخبار مرتبط

آیت الله وحید خراسانی: اجر خدمت به زائران سیدالشهداء(ع) مافوق درک و فهم است

۳۰۰ میلیون یورو اعتبار برای تکمیل پل خلیج فارس قشم مورد نیاز است

رای دادن برای حفظ کشور واجب است

0 نظر

ارسال نظر

capcha