مشترکان بد مصرف پیامک هشدار قطع آب دریافت می‌کنند

مشترکان بد مصرف پیامک هشدار قطع آب دریافت می‌کنند

به گزارش سراج24؛ "فیروز قاسم‌زاده" سخنگوی صنعت آب روز یکشنبه در نشست خبری در پاسخ به خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: برای مشترکان بد مصرف پیامک اصلاح روند مصرف ارسال شده بود که برخی توجه نکردند؛ بنابراین آب آنها تا چند ساعت قطع شد.

وی ادامه داد: تعدادی از این مشترکان به هشدارها توجه کرده و برای اصلاح مصرف اقدام کردند.

سخنگوی صنعت آب در باره اثرگذاری جرایم بر روند مصرف بد مصرف‌ها گفت: این جریمه‌ها بر اساس قانون است. بنابراین ممکن است جریمه مطابق درآمد مشترکان نباشد و برای این امر بحث قطع آب در نظر گرفته شده است.

قاسم‌زاده ادامه داد: اما علاقه‌ای برای قطع نیست، زیرا آنها هم شهروندان هستند و باید آب مصرفی و مورد نیاز آنها را تامین کرد.

وی خاطرنشان کرد: امید است با اقدام‌هایی که در نظر گرفته شده این مشترکان نسبت به رعایت الگوی مصرف دقت بیشتری داشته باشند.

سخنگوی صنعت آب گفت: برای مشترکان بد مصرف در سایر کلان‌شهرها پیامک یا ارسال شده و یا در حال ارسال است که امید است رعایت کنند و نیازی به قطع نباشد.

قاسم‌زاده از تدوین طرح سازگاری با کم‌آبی به‌عنوان راهکاری برای مقابله با تغییرات اقلیمی خبر داد و خاطرنشان ساخت: برنامه‌های این طرح تدوین و به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی تاکید کرد: تلاش می‌شود با اجرای این طرح ۱۵ میلیارد مترمکعب از مصارف بخش کشاورزی به‌عنوان پرمصرف‌ترین بخش در طول برنامه کاسته شود.

برنامه قطع آب نداشته‌ایم/ راه‌اندازی سازمانی برای بارورسازی ابرها

سخنگوی صنعت آب از راه‌اندازی سازمانی در وزارت نیرو برای بحث بارورسازی ابرها خبر داد و گفت: سازمان توسعه و بهره‌برداری از فناوری‌های نوین آب‌های جوی تشکیل شده و محل آن نیز در وزارت نیرو است.

وی ادامه داد: ساختار سازمانی آن به سازمان برنامه فرستاده شده تا مصوب شود.

سخنگوی صنعت آب اعلام کرد: تاکنون برنامه‌ای برای قطع آب نداشته‌ایم و فعلاً نداریم.

قاسم‌زاده درباره وضعیت مخازن سدها گفت: سال آبی سال گذشته، سال خیلی کم‌آبی بود به‌طوری‌که طی ۵۰ سال اخیر بدترین شرایط بارش را داشتیم. این وضعیت بارشی اثر مضاعفی بر روی موجودی مخازن سدها و آب‌های زیرزمینی داشت.

وی ادامه داد: این شرایط سبب بروز قطعی آب و برق در سال گذشته شد.

سخنگوی صنعت آب گفت: پیش‌بینی سازمان هواشناسی نشان داد سال آبی جاری هم بارش‌ها زیر نرمال است و بر همین اساس برنامه‌ریزی بر این مبنا صورت گرفت.

قاسم‌زاده بیان کرد: در جلسه‌هایی با وزیر نیرو مقرر شد برنامه‌ریزی مصارف و منابع هفتگی انجام شود و سه سناریو برای آنها در نظر گرفته شد.

کاهش ۴ درصدی حجم آب سدها

وی تاکید کرد: تاکنون سدهای کشور ۲۸ میلیارد مترمکعب آب دارند که نسبت به سال گذشته ۴ درصد رشد دارد و نسبت به درازمدت ۴ درصد کاهش دارد.

سخنگوی صنعت آب گفت: بر این اساس کنترل‌ها بر روی مصارف به شدت انجام شد و حدود ۲۲ میلیارد مترمکعب برای مصارف خروجی انجام شد که نسبت به پارسال ۲۳ درصد کاهش دارد.

وی افزود: این کنترل مصرف عدد بزرگی است که با همراهی مردم اتفاق افتاده است.

سخنگوی صنعت آب گفت: حجم مخازن سدها اکنون ۵۱ درصد آب دارد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال که حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد بوده حدود ۴ درصد کاهش نشان می‌دهد که نسبت به درازمدت ۲۲ درصد منفی هستیم.

ادامه دارد...

اخبار مرتبط

پرمصرف‌های آب منتظر افزایش هزینه‌ها باشند

تقاضای وزارت نیرو از مردم برای مدیریت مصرف آب

پایتخت‌نشینان چقدر آب مصرف می‌کنند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha