در بیانیه ای پیرامون حواشی شرکت وارد کننده نهاده‌های دامی منتشر شد؛

وزارت جهاد کشاورزی: نهاده های خریداران به سرعت تامین و تحویل می‌شود

وزارت جهاد کشاورزی: نهاده های خریداران به سرعت تامین و تحویل می‌شود

به گزارش سراج24؛ وزارت جهاد کشاورزی در اطلاعیه ای به شفاف سازی حواشی شرکت وارد کننده نهاده‌های دامی در سازمان تعاون روستایی کشور پرداخت.

در متن این بیانیه آمده است:

«شرایط ویژه جهانی در تولید و تامین چرخه مواد غذایی، به صورتی غیر ارادی شرایطی را برای کشور ایجاد کرده که وزارت جهاد کشاورزی لازم است تمام تلاش خود را برای تامین چرخه غذایی کشور، با حداقل تغییرات در قیمت‌ها و به شیوه‌ای متعادل به کار ببندد.

وزارت جهاد کشاورزی در این شرایط  سخت تامین کالا در بازار های جهانی تلاش کرده با تداوم  روند مثبت حمایتی و با اتحاد و همدلی شبکه بزرگ تولید و تأمین کنندگان محصولات کشاورزی و دامی در اجرای صحیح نظام کارآمدسازی یارانه ها به زودی جریان عادی تولید و مصرف در کشور به بالاترین سطح تعادل رسیده که ماحصل آن ارتقای هرچه بیشتر امنیت غذایی مردم عزیزمان و آرامش بازار  خواهد بود.

این شرایط خاص و پیچیده تامین زنجیره تولید محصولات غذایی، ممکن است در مواردی، نگرانی‌هایی را برای تولیدکنندگان عرصه غذا در کشور به وجود بیاورد که به عنوان نمونه، می‌توان به حواشی پیش آمده برای یکی از شرکت‌های وارد کننده نهاده‌های دامی در روزهای اخیر اشاره کرد.

پیش از انتشار موضوع در رسانه‌ها،  وزارت جهاد به صورت دقیق به موضوع ورود کرد و ضمن تشکیل کمیته بررسی تخلفات برای بررسی و رسیدگی و همچنین استقبال از ورود نهادهای نظارتی، به استحضار ملت شریف و جامعه خدوم کشاورزی و دامداران عزیز می رساند که در حوزه مربوطه، بر خلاف آنچه در برخی  رسانه‌ها در این باره مطرح شده، روشن شد که برابر قانون، مبالغ ارزی برای خرید غلات و نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی توسط این شرکت، نزد بانک مرکزی متمرکز است و تا کنون هیچ مبلغی ارزی  توسط بانک مرکزی به این شرکت پرداخت نشده است.

بررسی‌های این وزارت خانه نشان می‌دهد که طبق ضوابط و مقررات بانک مرکزی، تخصیص ارز با ارائه مستندات ورود کالا به گمرکات  صورت می‌گیرد لذا نامه نگاری در خصوص تخصیص ارز با بانک مرکزی  رویه جاری و اداری وزارت جهاد است اما پرداخت ارز توسط بانک مرکزی با ارائه مستندات ورود کالا توسط شرکتها صورت می‌گیرد.

نکته دیگر نگرانی درباره مبالغ واریزی دامدارن عزیز در حساب شرکت در سامانه بازارگاه بود که بررسی دقیق این وزارتخانه نشان می‌دهد مبالغ در سامانه موجود و قابل رهگیری دقیق است. از آنجا که شرکت مذکور نتواست در موعد مقرر تامین کالا نماید و بخش کمی از تعهد خود را تا کنون به خریداران تحویل داده است،  وزارت جهاد به این مساله ورود کرده و با استفاده از ظرفیت‌های موجود امکان ایفای  تعهدات را برای شرکت مذکور فراهم بیاورد و لذا خریداران هیچ گونه نگرانی از این بابت نداشته باشند و با سرعت نهاده های آنان تامین و حمل می‌شود.

در پایان از همه عزیزان دغدغه مند خصوصا اصحاب محترم رسانه درخواست داریم با توجه به شرایط حساس بازار های جهانی و اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها ضمن کمک به حفظ آرامش بازار ، از طرح و نشر اطلاعات نادرست در خصوص این موضوع خودداری نمایند.»

اخبار مرتبط

وزارت اطلاعات ادعای اختلاس در توزیع نهاده‌های دامی را تکذیب کرد

تأمین غذا و امنیت غذایی دغدغه های مهم وزارت جهاد کشاورزی

ویدئو/ بررسی پرونده فساد در واردات نهاده‌های دامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha