امام‌جمعه امام‌ زاده استان اصفهان تأکید کرد؛

دستگاه‌های خدمات‌رسان، سخت‌گیری‌های اداری را کنار بگذارند/ باید با کارمان از جوانان علاقمند و تولیدگر دفاع کنیم

دستگاه‌های خدمات‌رسان، سخت‌گیری‌های اداری را کنار بگذارند/ باید با کارمان از جوانان علاقمند و تولیدگر دفاع کنیم

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام علیرضا قاسمی امام‌جمعه امام‌زاده استان اصفهان افزود: روستای باباعباس بادرود در تولید بذر گل‌های وارداتی خودکفا شده است اما با وجود این پتانسیل‌های غنی، گلخانه داران با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند که کار را برای تولیدکنندگان این روستا سخت کرده و همین موضوع باعث شده است تا توسعه گلخانه در این منطقه مستعد با فراز و نشیب‌های متعددی روبرو شود.امروز منطقه امامزاده ظرفیت بالایی برای تبدیل به قطب گل‌های شاخه‌ای و تزئینی دارد.
وی تصریح کرد: با همه ظرفیت‌های موجود، یکی از مشکلات حال حاضر روند اخذ تسهیلات ویژه گلخانه‌ها است که بایستی پروسه اداری دریافت وام برای این واحدها تسهیل شود. چند سالی است که رهبر معظم انقلاب شعارهای سال را بر پایه تولید نام نهاده که شعار امسال نیز مبتنی بر تولید، دانش بنیان و اشتغال نامگذاری شده است و این موضوع نشان از اهمیت بخش تولید در حوزه اقتصاد دارد.
حجت الاسلام قاسمی بیان کرد: کشت گلخانه‌ای در مناطقی که با بحران آب مواجه هستند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و  توسعه این مهم نیازمند حمایت جدی دولت و بخش خصوصی از جمله سرمایه‌گذاران و ورود علوم دانش بنیان به بخش کشاورزی ضروری است زیرا با ورود این علوم به بخش کشاورزی شاهد افزایش تولید و بهره‌وری خواهیم بود.
امام جمعه بادرود افزود: دولت سیزدهم با توجه به بحران کم‌آبی و لزوم تغییر الگوی کشت در مناطق روستایی بادرود با ارائه تسهیلات و مشوق های مربوطه گام های بلندی را در توسعه کشت گلخانه‌ای برداشته و تعداد گلخانه‌ها از 10 به 45 واحد در سطح روستای باباعباس بادرود رسیده است. حال که جوانان با عشق، علاقه و ایمان به کشاورزی روی آورده‌اند لازم است کاری کنیم که از این اقدام خود پشیمان و دلسرد نشوند و بایستی مشکلات برق، گاز و آب این واحدها مرتفع شود.
حجت‌الاسلام قاسمی عنوان کرد: بدنبال این هستیم تا هر موضوع و مشکلی که در خطبه‌های نمازجمعه به آن پرداخته می‌شود، بلافاصله مسئولین پیگیری‌های لازم را در این زمینه انجام دهند. در خطبه‌های نمازجمعه مشکلات گلخانه داران مطرح و روز بعد با مسئولان فرمانداری و استانداری جلسه‌ای برگزار شد و قول‌های مساعدی اخذ و قرار شد تا مشکلات برطرف و نتیجه مطلوب حاصل شود. 
امام جمعه بادرود در پایان با اشاره به بازدید معاون جهادسازندگی وزارت جهاد کشاورزی گفت: طی بازدید معاون جهاد سازندگی وزارت جهاد کشاورزی قول مساعد داده شد تا مشکل گلخانه داران و پرداخت تسهیلات به آنان مرتفع شود.

اخبار مرتبط

هواپیمای جنگنده F۱۴ در اصفهان سقوط کرد / سرنشینان نجات یافتند

بیان دغدغه های نمایندگان مجلس در استان اصفهان در حضور رییس جمهور

جای خالی حمایت از هنرمندان در شهر جهانی صنایع دستی

0 نظر

ارسال نظر

capcha