نسبت اصلاح ساختار بودجه با منابع حبابی درآمدی

نسبت اصلاح ساختار بودجه با منابع حبابی درآمدی

به گزارش سراج24؛ احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با یادآوری تأکید رهبر معظم انقلاب بر اصلاح ساختار بودجه و گلایه ایشان نسبت به تأخیر در این موضوع گفت: در بحث اصلاح ساختار بودجه باید حباب‌های بودجه‌ای که در حوزه منابع درآمدی است باید اصلاح شود و منابع درآمدی پایدار جایگزین منابع حبابی درآمدی در بودجه شوند و هزینه‌ها نیز کاهش پیدا کند تا ما بتوانیم کسری بودجه را‌‌‌‌‌‌‌‌ اصلاح کنیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: ما در مجلس آمادگی داریم تا نهایت همکاری را‌‌‌‌‌‌‌‌ در تصویب لوایح دولت داشته باشیم تا موانع یا خلاءهای قانونی بر سر راه رفع مشکلات مردم هرچه سریع‌تر برداشته شود.

ارکانی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اشاره‌ای به تاخیر در تدوین لایحه برنامه هفتم توسعه داشتند که ما نیز سال گذشته تذکراتی را‌‌‌‌‌‌‌‌ مکرر در این باره به دولت داده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب چراغ راه دو سال آینده مجلس است، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب بر بحث ارائه لوایح و تصویب آنها اشاره داشتند و لازم است که دولت در مسائلی که مربوط به مشکلات مردم است، سریعاً به مجلس لایحه بدهد و این طور نباشد که ما به دلیل تعلل در ارائه لایحه ناچار به ارائه طرح در مجلس شویم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: در بحث اصلاح ساختار بودجه باید به سمتی حرکت کنیم که توزیع اعتبارات در کشور به عدالت و بر اساس شاخص‌های دقیق باشد و سرانه عمرانی در سراسر کشور و برای همه ایرانیان به صورت مساوی تقسیم شود.

اخبار مرتبط

دشمن غاصب رو به ضعف و "مقاومت فلسطین" رو به قوت است

مراسم عزاداری شب شهادت امام سجاد(ع) با حضور رهبر انقلاب اسلامی برگزار شد

امام خامنه‌ای: مسئله حجاب باید متین و منطقی تبیین شود/ تقدیر از جشن 10 کیلومتری غدیر

0 نظر

ارسال نظر

capcha