آیت الله رئیسی در شهر کرد:

امروز شاهد تقدیم 10 هزار شهید عشایر به کشور هستیم/اولویت به کارگیری در ادارات استان ها با افراد بومی است

امروز شاهد تقدیم  10 هزار شهید عشایر به کشور هستیم/اولویت به کارگیری در ادارات استان ها با افراد بومی است

به گزارش سراج24 از شهرکرد؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور در ادامه سفرهای استانی خود ظهر امروز پنجشنبه 19 خردادماه 1401 در دیدار با اقشار مختلف مردم استان چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: کرامت و کریم بودن از صفات پروردگار متعال است و جلوه کرامت پروردگار آیات نورانی قران، نبی مکرم(ص) و امامان است، برخی می‌گویند کرامت به معنی بخشش است اما حقیقت آن است که اگر کسی از کرامت بهره‌مند شود جز به خدا نیندیشد.

وی افزود: کرامت یعنی فردی که جز در مسیر خدا گام ننهد، اگر بخواهیم جلوه کریمان را معرفی کنیم شهیدان  هستند در واقع شهیدان قبل از اینکه به مقام شهادت برسند به مقام کرامت رسیدند بدین معنا که آماده شدند و جان خود را در راه اخلاص دادند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه یکی از جلوه‌های کرامت بخشش است، افزود: گاهی افراد مال، آبرو و جان می‌بخشد و جانبازان و ایثارگران که در استان چهارمحال و بختیاری از گواه‌های پایبندی به ارزش‌های الهی و انقلاب هستند، استان چهارمحال و بختیاری به کرامت ۲ هزار و ۵۰۰ شهید داده است که این نشان از صدق و راستی است.

وی خاطرنشان کرد: اینکه امام راحل فرمودند عشایر ذخائر انقلاب هستند سخن حکیمانه‌ای بود چرا که امروز شاهد تقدیم ده هزار شهید عشایری به کشور هستیم. ۷ هزار جانباز و ایثارگر در کارنامه استان چهارمحال و بختیاری است که بخشی از آنها سخت زندگی می‌کنند و مادران و همسران آنها در حال پرستاری از آنها هستند. اینها سرمایه‌های بزرگ انقلاب اسلامی برای کشور هستند.

رییس جمهور گفت: شهادت، ایثار، سلحشوری، ایستادگی و مقاومت، شناخت دقیق و داشتن بصیرت، شناخت راه و راهبر و شناخت شاخص‌های مسیر از ویژگی‌های بارز این خطه است، معاندین در این ۴۰ سال مردم این خطه را آزمودند اما دیدند که اینها کسانی هستند که پایبندی آنها به انقلاب زبانزد است و برای چندمین بار دشمن را ناکام گذاشتند.

رئیسی با اشاره به اینکه معاندین دلسوز این کشور نیستند، خاطرنشان کرد: برخی با پول دشمن در ناز و نعمت هستند اما دایه طرفداری از مردم را دارند که مردم اینها را تجربه کردند و می‌شناسند در واقع دلسوزان در جای جای کشور در جایگاه یک انسان مولد و تولیدکننده هستند، قطعا عشایر زن و مرد، لر، بختیاری و ترک و فارس دغدغه مردم را دارند که امروز می‌دانند سنگر مبارزه با دشمن، تولید محصولات کشاورزی، صنعتی و ... است.

وی افزود: دشمن نمی‌خواهد کشور ایران پیشرفته باشد و به صنعت پیشرفته هسته‌ای، نظامی، خودرو سازی و در صنایع دیگر دست پیدا کند، قطعا دشمن به دنبال پیشرفت ما نیست اما در این جنگ اراده‌ها ملت ایران به دنبال پیشرفت است و این روند ادامه دارد، در این ۴۰ سال دشمن نمی‌خواست اما ما می‌خواهیم قطعا ملت ایران فرهنگ شهید حاج قاسم سلیمانی یعنی فرهنگ "ما می‌توانیم" دارد.

رئیس جمهور مطرح کرد: دشمن فکر نمی‌کرد ملت ایران در منطقه پیروز شود اما شد، دشمن نمی‌خواست ملت ایران با این همه تحریم گام‌های بلندی را در جهت استقلال بردارد اما حتی این گام‌ها را ملت ایران برداشت و در جایگاه برتر قرار گرفت، در واقع ملت ایران ثابت کرد دوران بزن و در رو گذشته است‌. 

رئیسی با اشاره به توقف ناپذیری ملت ایران، اظهار داشت: سخن ایران جدی است و هرگز از مواضع خود عقب نشینی نمی‌کند، ملت ایران متوقف می‌ایستد و هرگز توسعه و صنعت کشور به لبخند و اخم بیگانگان متوقف نمی‌شود، هرگز سفره و اقتصاد مردم منتظر بیگانگان نمی‌ماند.

 وی با اشاره به اینکه مردم استان چهارمحال و بختیاری با بصیرت است، افزود: قطعا تلاش می‌شود تا به وعده‌های داده شده عمل شود، بنای ما در گام‌های اقتصادی بر اجرای عدالت بوده و تصمیم دولت قطع کردن دست رانتخواران، مفسدان و مافی‌هایی است که در بخش بخش کشور جا کرده‌اند، هرگز در اقدامات خود از هیچکس هراسی نداریم، نه ثروت و نه قدرت ما را دچار تردید نمی‌کند، مسلما هر کجا در بخش‌های مختلف اداری مافیا باشد آنها را از بین می‌بریم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه تمامی برنامه‌ریزی‌ها در جهت کاهش مشکلات از زندگی مردم است، افزود: در این کشور در دوران کرونا یک روز ۷۰۰ خانوار داغدار می‌شد اما امروز شرایط متفاوت شده است. امروز در صادرات به قبل از تحریم رسیده‌ایم و تراز تجاری کشور نشان از موفقیت دارد و تمامی شاخص‌ها نشانگر آینده روشن برای اقتصاد کشور است.

وی با اشاره به اینکه مدیران  حزب‌الهی و انقلابی و مردمی آینده کشور را رقم می‌زنند، تصریح کرد:  باید هر کجا مدیر ناکارآمد وجود دارد به حاشیه رانده شود که قطعا ما با هیچکس عقد اخوت جز به دین، اخلاق و عدالت نبستیم و هرکس در گوشه‌ای ناکارآمدی نشان دهد، حق ادامه فعالیت ندارد.

رییسی در پایان با تاکید بر بومی‌گزینی در اداره امور، خاطرنشان کرد: قطعا به کارگیری افراد بومی استان‌ها در اداره‌ها اولویت دارند، امروز باید به جوانان میدان داد و آنها را باور داشت که قطعا گره‌ها به دست جوانان گشوده می‌شود.

اخبار مرتبط

همراهی مجلس، شرط توفیق برنامه‌های دولت است/درگیر حاشیه‌ها نمی‌شویم

حضور رئیسی در منطقه محروم بازفت + تصاویر

نگاه جدی به پروژه‌های نیمه‌تمام داریم/ طرح‌های آبرسانی تا پایان سال به سرانجام می‌رسد

0 نظر

ارسال نظر

capcha