امیرعبداللهیان:

همچنان از مقاومت مردم فلسطین حمایت می‌کنیم

همچنان از مقاومت مردم فلسطین حمایت می‌کنیم

به گزارش سراج24؛ جمعی از رهبران روحانی، سیاسی و مسئولان گروه های فلسطینی و لبنانی شرکت کننده در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) با وزیر امور خارجه دیدار کردند. 

امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه در اندیشه و نگاه امام خمینی (ره) مساله فلسطین و قدس جایگاهی ویژه و راهبردی دارد، ابراز داشت حضرت امام خمینی (ره) فلسطین را اولویت اول جهان اسلام می دانست. 

وزیر امور خارجه تاکید کرد: امام خامنه ای نیز در امتداد نگاه امام خمینی (ره)، اهتمام ویژه ای به مساله آزادی فلسطین دارد و معتقد به آزادی تمامی سرزمین فلسطین از اشغال صهیونیست های جنایتکار است. 

 امیرعبداللهیان با اشاره به حمایت همه جانبه ایران از مقاومت فلسطین، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به رغم همه فشارها از موضع اصولی خود کوتاه نخواهد آمد. 

وزیر امور خارجه تاکید کرد: نه در مذاکرات از حقوق ملت ایران می گذریم و نه در قضیه فلسطین حقوق ملت مسلمان فلسطین را نادیده می گیریم. همچنان از مقاومت و مبارزات رهایی بخش مردم فلسطین حمایت خواهیم کرد. 

امیرعبداللهیان اقدام برخی از کشورهای اسلامی در برقراری و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را خیانت به آرمان فلسطین توصیف و اعلام کرد این کشورها از اقدام خود پشیمان خواهند شد.

وزیر امور خارجه راه حل اساسی مساله فلسطین را بازگشت آوارگان و برگزاری همه پرسی در میان ساکنان اصیل این سرزمین عنوان کرد.

در این دیدار رهبران و نمایندگان جریان های سیاسی و گروه های مقاومت فلسطینی و لبنانی ضمن ارائه گزارشی از آخرین تحولات سیاسی فلسطین و لبنان به بیان دیدگاه های خود در خصوص نقش امام خمینی (ره) و تاثیر انقلاب اسلامی بر شکل گیری و پیروزی مقاومت فلسطینی و لبنانی پرداختند و از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین و لبنان قدردانی کردند.

اخبار مرتبط

پیام تسلیت رئیس جمهور به حجت‌الاسلام والمسلمین علی مؤمن

تامین مالی طرح‌های زیرساختی ایران به دور از سیاست زدگی

رئیسی با اقتدار در سازمان ملل حضور یافت/ مواضع ملت ایران به جهانیان اعلام می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha