اردوغان آلمان، فرانسه و هلند را به حمایت از تروریسم متهم کرد

اردوغان آلمان، فرانسه و هلند را به حمایت از تروریسم متهم کرد

به گزارش سراج24؛ به نقل از راشا تودی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه در سخنرانی خود در پارلمان این کشور گفت: فنلاند و سوئد تنها کشورهای اروپایی نیستند که از تروریست ها حمایت می‌کنند بلکه کشورهای دیگر اروپایی هم در این قضیه متهم هستند.

اردوغان در سخنرانی خود فرانسه، آلمان و هلند را به حمایت از گروه‌های حزب کارگران  کردستان (PKK) متهم کرد و کمک به این گروه‌ها را حمایت از کودتای سال ۲۰۱۶ در ترکیه دانست.

اردوغان به احتمال پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو اشاره کرد و گفت سازمان ناتو یک سازمان امنیتی است و از گروه‌های تروریستی نباید حمایت کند. رهبر ترکیه برگزاری تظاهرات اعضای گروه‌های حزب کارگران کردستان در کشورهای اروپایی را نشانه حمایت این کشورها از آنها دانست.

روز گذشته، وزارت خارجه ترکیه سفرای آلمان و فرانسه را احضار کرد تا مراتب اعتراض دولت ترکیه را نسبت به فعالیت آزاد گروه‌ پ‌ک‌ک در این کشورها ابراز کند.

اردوغان گفت ترکیه چگونه می‌تواند از پیوستن سوئد و فنلاند به ناتو حمایت کند درحالیکه این کشورها به گروه‌های تروریستی اجازه سکونت و فعالیت آزادانه و برگزاری تظاهرات علیه آنکارا را می‌دهند.

آنکارا از سوئد و فنلاند خواسته است که دست از حمایت گروه‌های تروریستی مخالفت دولت ترکیه بردارند.

اردوغان تاکید کرد تا زمانی که این شرایط محقق نشود، هیچ راهی وجود ندارد که آنکارا برای پیوستن دو کشور به سازمان ناتو چراغ سبز نشان دهد.

اخبار مرتبط

الجزیره: ایران پاسخ پیشنهادات اروپا را ارسال کرد

روسیه هرگز مانع بازگشت به برجام نشده است

سازشکاران پا پس کشیدند؛ جشن تل آویو در سالگرد توافقنامه‌ سازش لغو شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha