رئیس آتش نشانی شیراز خبر داد؛

نجات ۳۰ نفر از آتش سوزی مجتمع مسکونی در شیراز

نجات ۳۰ نفر از آتش سوزی مجتمع مسکونی در شیراز

به گزارش سراج24؛ محمد هادی قانع پیش از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران، گفت: ساعت ۶ و ۴۴ دقیقه صبح امروز دوشنبه شهروندان در تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ از مشاهده آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی در خیابان سبحانی، خبر دادند که ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز پس از دریافت اطلاعات از سوی شهروندان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه‌های ۵ و ۲ و گروه امداد و نجات را سریعاً به سوی محل حادثه اعزام کردند.

وی تصریح کرد: کابین آسانسور در طبقه همکف یک ساختمان شش طبقه مسکونی به علت اتصالی برق طعمه شعله‌های آتش شده و کاملاً شعله ور بود و به دلیل رخ داد این حادثه در چاهک آسانسور دود بسیار غلیظی به طبقات ساختمان سرایت کرده بود.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز با اشاره به اینکه چاهک آسانسور مانند یک هواکش عمل کرده و سریعاً دودهای ناشی از حریق را انتقال داده بود، افزود: ساکنین این ساختمان که شامل افراد جوان، میانسال، کودکان و یک نفر معلول جسمی بودند در وضعیت خطرناکی در میان دودها گرفتار شده بودند.

قانع ادامه داد: با توجه به حساسیت عملیات تیم اطفایی سریعاً به دو گروه تقسیم و ضمن اطفای حریق به نجات محبوسین مشغول شدند. با تلاش آتش نشانان سی شهروند گرفتار بوسیله تجهیزات تنفسی به پایین ساختمان و محل امنی منتقل شدند.

قانع تصریح کرد: نیروهای آتش نشانی پس از مهار شعله‌های آتش، از پیشروی و گستردگی بیشتر آن جلوگیری کردند. وی ادامه داد: خوشبختانه با تلاش آتش نشانان به هیچکدام از ساکنین آسیبی وارد نشد و تنها پنج نفر دچار دودزدگی شدند که توسط عوامل اورژانس در محل مداوا گردیدند آتش نشانان نیز ضمن مهار شعله‌های آتش و ایمن سازی کامل محله حادثه، موارد ایمنی را به ساکنین گوشزد کردند.

اخبار مرتبط

پیام رئیس جمهور به آیین تشییع سردار شهید اسکندری در شیراز

تصور برخی ها که اسلام را محدودیت می دانند اشتباه است

نگرانی از بزرگترین تخریب تاریخ معماری ایران در شیراز

0 نظر

ارسال نظر

capcha