باختر:

لغو مسابقه از سوی کانادا سیاسی است و باید پاسخگو باشند

لغو مسابقه از سوی کانادا سیاسی است و باید پاسخگو باشند

به گزارش سراج24؛ رسول باختر روز پنجشنبه پس از لغو دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ایران و کانادا اظهار کرد: نکته وجود دارد، همه چی برمی گردد به آن قرار داد. قرار دادها برای کنسل کردن مسابقات دوستانه یک مبلغی را برای غرامت تعیین می‌کنند و طرفی که این مسابقه را بدون دلیل کنسل می‌کند باید آن مبلغ غرامت را پرداخت کند. نکته که وجود دارد حالا خود باید دید که آیا فدراسیون فوتبال کانادا لغو کننده این مسابقه بوده است یا شخص ثالث.

وی ادامه داد: اگر فدراسیون فوتبال کانادا بوده باشد که طبیعتا آن هم طبق قرار داد موظف است که غرامت را بپردازد. ما در صورتی مبلغی را به عنوان غرامت تعیین نکرده باشیم و از طرفی لغو کننده مسابقه باید غرامت را پرداخت کند. ولی اگر لغو کننده فدراسیون فوتبال کانادا باشد آن موقع کانادا باید پاسخگو باشد. اگر فدراسیون فوتبال کانادا نباشد آن شخصی لغو کننده چه شخصی است. اگر در آن قرار داد الزاماتی تعیین شده باشد آن فرد باید پاسخگو باشد.

این کارشناس حقوقی با اشاره به اینکه آیا به نظر شما این لغو بازی سیاسی نبوده است؟ گفت: طبیعتا با توجه به اتفاقات افتاد و مصاحبه نخست وزیر کانادا، طبیعتا بحث لغو این مسابقه سیاسی است. نمی شود هم گفت واقعا تنها از اول فشار بر روی  فدراسیون فوتبال کانادا همین مباحث سیاسی بود و در نهایت هم اگر فدراسیون فوتبال کانادا این مسابقه را کنسل کرده باشد باید پاسخگو هم باشد. بعید می‌دانم فدراسیون فوتبال کانادا مستقیما این کار را انجام داده باشد و منطقا اگر دلش نمی‌خواسته این مسابقه برگزار شود از طریق یکی از اسپانسر های مالی اقدام کرده باشد.

بازی ایران و کانادا قرار بود روز ۵ ژوئن (۱۵ خردادماه) برگزار شود.

ساعتی پیش فدراسیون فوتبال کانادا به صورت یکطرفه دیدار بازی دوستانه ایران و تیم ملی این کشور که قرار بود در ونکوور برگزار شود را لغو کرد.

تیم ملی فوتبال ایران در گروه دوم جام‌جهانی ۲۰۲۲ با انگلیس، آمریکا و برنده پلی‌آف اروپا (ولز، اسکاتلند و یا اوکراین) همگروه است.

با این تفاسیر قرار است ملی پوشان در قطر اردوی خود را پیگیری کنند.

اخبار مرتبط

پدر تحریم ایران، چه نقشه ای دارد؟

ادامه وضعیت نارنجی در فیروزکوه / هشدار مدیریت بحران نسبت به حضور در حاشیه رودها

کم‌خطرترین راه کاهش وزن چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha