طوفان گردوغبار، همسایگان ایران را به تعطیلی کشاند

طوفان گردوغبار، همسایگان ایران را به تعطیلی کشاند

به گزارش سراج24؛ بحران آلودگی هوا و موج شدید گردوغبار در کشورهای منطقه غرب‌آسیا امروز (سه‌شنبه) باعث تعطیلی مراکز آموزشی و اداری کشورهای عراق، کویت و عربستان سعودی شده است.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی دولت عراق «واع»، «محمد جابر العطا» استاندار بغداد امروز از تعلیق ساعات رسمی کار مدارس به دلیل طوفان گرد و غبار خبر داد. در پی این خبر چند استان دیگر در عراق نیز تعطیل شدند.

استاندار بغداد در این باره گفته است که به دلیل شرایط نامساعد هوا، دستور تعلیق ساعات کار رسمی در کلیه مدارس و ادارت  موکول شدن امتحانات به بعد را صادر کردیم.

سازمان هواشناسی عراق نیز زمان پایان طوفان گرد و غبار در این کشور را اعلام کرد؛ «عامر الجابری» مدیر رسانه‌های این سازمان به خبرگزاری دولت عراق گفته است: «طوفان گردوغبار به تدریج از ظهر روز سه‌شنبه ناپدید خواهد شد».

خبرگزاری رسمی دولت کویت «کونا» نیز شب گذشته اعلام کرد که «علی المصنف» وزیر آموزش این کشور طی بیانیه‌ای اعلام کرده است که مدارس و مراکز آموزش عالی این کشور در روز سه‌شنبه (امروز) به دلیل موج گردوغبار و آلودگی شدید هوا تعطیل هستند.

وزیر آموزش کویت افزود: این تصمیم مبنی بر تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی کشور با توجه به شرایط نامناسب جوّی و لزوم حفاظت از سلامت دانش‌آموزان و دانشجویان اتخاذ شده است.

این در حالی است که بعد از کشورهای عراق و کویت، رسانه‌های سعودی نیز با اشاره به شرایط بد جوی عراق، اعلام کرده‌اند که طوفان گرودغبار از کویت وارد مرزهای عربستان سعودی شده و چندین شهر از آن را به تعطیلی کشانده است.

 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha