عین اللهی: کشورهای مدعی حقوق بشر حتی به کودکان هم رحم نکردند

عین اللهی: کشورهای مدعی حقوق بشر حتی به کودکان هم رحم نکردند

به گزارش سراج24؛ دکتر بهرام عین‌‌اللهی در هجدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ما بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کوبا گفت: ایجاد ارتباطات راهبردی بین کشورهای دوست از سیاست‌های دولت جدید است که رئیس جمهور محترم بر آن تاکید دارند.‌

وی با قدردانی از حضور معاون نخست وزیر کوبا در ایران و نشست افتتاحیه این کمیسیون، افزود: متاسفانه هنوز روابط تجاری و اقتصادی دو کشور به سطح روابط سیاسی که در تراز بالایی قرار دارد، نرسیده است و امیدواریم با طرحی جدید در کمیسیون بتوانیم در حوزه‌های مختلف اقتصادی، صنعتی و علمی به توسعه همکاری بپردازیم و به تفاهمات جدید برسیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران هفت سال است که ریاست کمیسیون مشترک دو کشور ایران و کوبا را به عهده دارد و طی سالیان گذشته 17 کمیسیون مشترک تشکیل شده است.

عین‌اللهی با بیان این که ایران و کوبا دارای سابقه همکاری مشترک بسیار خوبی در تولید واکسن ضدکرونا هستند، اظهار امیدواری کرد که این تجربه موفق الگوی روابط تجاری و بانکی قرار گیرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: کشورهای مدعی حقوق بشر با تهاجم ناجوانمردانه در قالب وضع تحریم‌ها علیه ایران و کوبا حتی به کودکان هم رحم نکردند و این تحریم‌ها خسارت‌های ناشی از کرونا را چند برابر کرد.

عین‌اللهی ادامه داد: دولت سیزدهم با روزانه 700 فوتی کرونا کشور را تحویل گرفت و خوشبختانه امروز فوتی‌ها تک رقمی شده‌اند و از این بحران عظیم جهانی به سلامتی عبور کرده‌ایم.

وی اظهار امیدواری کرد هجدهمین کمیسیون مشترک دو کشور ایران و کوبا دستاوردهای خوبی برای گسترش و تعمیق روابط دوجانبه به همراه داشته باشد.

در این مراسم همچنین معاون نخست وزیر جمهوری کوبا گفت: آماده‌ایم که سطح روابط اقتصادی با ایران را به سطح روابط سیاسی برسانیم.

به گزارش وبدا، ریکاردو کابریساس با اشاره به سوابق درخشان روابط دو کشور ایران و کوبا، گفت: سطح روابط سیاسی ایران و کوبا در حد بالایی قرار دارد و امیدواریم با تفاهم‌نامه‌ها و اسنادی که در هجدهمین کمیسیون مشترک دو کشور به امضا می‌رسد سطح روابط تجاری واقتصادی دو کشور نیز گسترش و تعمیق یابد.

معاون نخست وزیر کوبا با بیان سوابق تحریم‌های ظالمانه کشورهای استعماری علیه دو کشور ایران و کوبا و ضرورت توسعه اقتصاد مقاومتی، بیان داشت: پیشرفت روابط ما بسیار راهبردی و در زمینه‌های مختلف اعم از صنایع غذایی، علوم نانو، توسعه پتروشیمی و نفت، بهداشت و سلامت، داروهای بیوتکنولوژی، آب و معادن قابل گسترش است.

وی ابراز امیدواری کرد هجدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران وکوبا نقطه عطفی در توسعه روابط دو کشور باشد.

اخبار مرتبط

عین‌الهی: قیمت داروهای سرطانی تغییری نمی‌کند

پوشش بیمه ای تعرفه های پرستاری تصویب شد

سقف کارانه پزشکان متخصص در مناطق محروم برداشته شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha