رایزنی با مقامات عراقی برای انجام سفرهای زمینی عتبات

رایزنی با مقامات عراقی برای انجام سفرهای زمینی عتبات

به گزارش سراج24؛ به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ سید صادق حسینی به همراه حجت‌الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی معاون عتبات عالیات و امور مجلس و اکبر رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت در جمع اعضای فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی حضور یافت.

وی در این نشست صمیمانه به تبیین اقدامات انجام شده در حوزه حج تمتع ۱۴۰۱، اعزام‌های عتبات عالیات عراق و اعزام سفرهای زیارتی به سوریه پرداخت و به سوالات نمایندگان مردم در خصوص تسهیل امور زیارت پاسخ گفت.

حسینی همچنین توضیحاتی را در رابطه با سفرهای حج تمتع ۱۴۰۱ به نمایندگان مردم ارائه کرد و گفت: امسال ۳۹ هزار و ۶۴۰ حجاج ایرانی از ۱۹ ایستگاه پروازی از تاریخ ۲۳ خرداد ماه به سرزمین وحی مشرف می‌شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به شروط عربستان مبنی بر حضور حجاج کمتر از ۶۵ سال و تزریق واکسن‌های مورد تاکید کشور میزبان و همچنین در اختیار داشتن تست منفی کرونا ۷۲ ساعت قبل از اعزام، افزود: ما نیز نام نویسی در کاروان‌ها بر مبنای شروط تعیین شده و از میان حجاجی که سال ۹۹ مبادرت به نام نویسی و رزرو کرده بودند اقدام نمودیم و در حال حاضر نیز ثبت نام در کاروان‌ها در حال انجام است و نزدیک به ۹۰ درصد ظرفیت‌ها تکمیل شده است.

وی به تلاش‌های سازمان حج و زیارت مبنی بر کنترل هزینه‌ها برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در حج تمتع ۱۴۰۱ اشاره کرد و اقدامات کارشناسان در حوزه‌های مسکن، تغذیه و حمل و نقل و…، را تبیین کرد.

حسینی همچنین گزارش کاملی در خصوص سفرهای زیارتی به عتبات عالیات بیان کرد و از تلاش‌ها و اقدامات سازمان حج و زیارت برای رایزنی با مقامات عراقی برای بازگشایی مرزهای زمینی خبر داد و تصریح کرد: در صورت مساعدت مسئولان کشور میزبان شاهد کاهش هزینه‌ها با توجه به اعزام‌های زمینی خواهیم بود.

در این نشست صمیمانه نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز دغدغه‌های زائران را بیان کرده و از اقدامات صورت گرفته تشکر کردند.

اخبار مرتبط

گُلر شو | پویشی به منظور پیشگیری از اعتیاد + عکس

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت

پدر تحریم ایران، چه نقشه ای دارد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha