ثبت بالاترین نرخ مرگ و میر با داروهای مخدر در آمریکا

ثبت بالاترین نرخ مرگ و میر با داروهای مخدر در آمریکا

به گزارش سراج24؛ به نقل از  ان بی سی، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که بیش از ۱۰۷ هزار و ۶۰۰ آمریکایی در سال گذشته بر اثر مصرف بیش از حد دارو و مواد مخدر جان خود را از دست دادند که بالاترین میزان ثبت شده در طول تاریخ این کشور محسوب می‌شود.

طبق گزارشی از سوی مرکز ملی آمار بهداشت آمریکا  (NCHS) سال گذشته میزان مرگ و میر ناشی از سوءمصرف داروهای روان‌گردان و مواد مخدر ۱۵درصد نسبت به دوره مشابه یک سال قبل از آن افزایش داشته است.

محققان مراکز بهداشتی درمانی آمریکا اعتقاد دارند بالا رفتن میزان مصرف داروهای مخدر و روان‌گردان‌ها با افزایش بیکاری و افزایش مشکلات سلامت روانی در جامعه این کشور ارتباط مستقیم دارد.

جوزف فریدمن، محقق اعتیاد در دانشگاه لس آنجلس می‌گوید: مرگ‌های ناشی از مصرف بیش از حد داروها در دوران قبل از شیوع کرونا نیز بالا بود ولی با افزایش بیکاری ناشی از کرونا شدت قابل ملاحظه‌ای گرفته است.

دانشگاه لس آنجلس به سرپرستی فریدمن ماه آوریل تحقیقی را منتشر کرد که نشان می‌داد مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر و داروهای روان‌گردان در بین نوجوانان طی دو سال گذشته به شدت افزایش یافته است.

فریدمن در پیشنهادی به مقامات آمریکایی گفت: به جای کنترل داروها باید زمینه سلامت بهداشتی روانی جامعه آمریکا فراهم شود.

اخبار مرتبط

آمریکا ادعاهایش درباره مذاکرات دوحه را همچنان تکرار می‌کند

وزیر دفاع طالبان راهی قطر شد

هنوز فرصت برای توافق درباره ازسرگیری اجرای برجام وجود دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha