امیرعبداللهیان:

مردم منطقه زیر بار عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی نمی‌روند

مردم منطقه زیر بار عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی نمی‌روند

به گزارش سراج24؛ محمد وسام المرتضی وزیر فرهنگ لبنان که سرگرم دیدار از کشورمان است، روز چهارشنبه با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ملاقات و گفت‌وگو کرد.  

در این دیدار، درباره آخرین تحولات منطقه، ارتقای روابط میان کشورهای اسلامی و به‌ویژه توسعه همکاری‌های میان دو کشور بحث و تبادل نظر شد.

امیر عبداللهیان، جایگاه لبنان در سیاست خارجی کشورمان را ویژه‌ و روابط خوب میان ملت ایران و تمام گروه‌ها و طوایف لبنان را دارای قدمتی تاریخی دانست.  

وزیر امور خارجه همچنین مقاوت ملت لبنان برابر تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی را الگویی درخشان برای ملت‌های منطقه ذکر کرد و افزود: از این‌رو هیچگاه مردم مقاوم منطقه زیر بار عادی سازی با رژیم تروریست و کودک‌کش اسرائیلی نخواهند رفت.

امیر عبداللهیان درباره اوضاع بغرنج اقتصادی لبنان گفت: علیرغم تحریم‌های ظالمانه غربی، در صورت خواست دولت و ملت لبنان، جمهوری اسلامی ایران  آمادگی ارتقای همکاری های اقتصادی  را دارد.

در این دیدار محمد وسام المرتضی نیز با اشاره به جایگاه خاص کشورمان در منطقه غرب آسیا افزود: دولت لبنان آمادگی گسترش روابط دوستانه با همه کشورهای دوست و برادر در منطقه به ویژه جمهوری اسلامی ایران را دارد.

وی با اشاره به مشکلات معیشتی و نیازهای اساسی مردم کشورش، خاطر نشان کرد که دولت و ملت لبنان برای رفع نیازهای اساسی خود و در راستای منافع ملی کشورش، عمل خواهد کرد و هیچگاه منتظر مساعدت و یا راه حل های اطراف خارجی نخواهد ماند.

اخبار مرتبط

انتقاد شدید نمایندگان از ایران خودرو و سایپا

دعوت محسنی اژه‌ای از اصحاب رسانه برای یاری رساندن به قوه‌قضاییه

اسلامی: همه کشورها باید از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای برخوردار باشند

0 نظر

ارسال نظر

capcha