تمرکز دولت برای حل چالش اشتغال در کشور

تمرکز دولت برای حل چالش اشتغال در کشور

به گزارش سراج24؛«حجت‌الله عبدالملکی» امروز (شنبه) در مراسم رونمایی از نمونه قرارداد کار دریانوردان و پیمان دسته‌جمعی کار دریایی با تبریک روز ملی خلیج فارس و هفته کارگر، اظهار داشت: افزایش کارایی نیروهای عرصه تولید کشور، با رعایت قوانین و توجه به رفاه آنان ممکن است.

وی افزود: وزارت مردم به جهت گستردگی حوزه فعالیت خود، چهار راهبرد کلان را در دستور کار ویژه خود قرار داده است. کار، رفاه، آتیه و اموال مردم مهم‌ترین محور اقدامات این وزارتخانه است که برای تحقق اهداف نیازمند همراهی همه اصناف و تشکل‌های کارگری و کارفرمایی هستیم.

وی دسترسی به آب‌های آزاد را فرصتی برای شکوفایی اقتصاد کشور دانست و بیان کرد: تجارت دریایی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های این حوزه، می‌توانند عنصر محرک اقتصاد و تحول ایران اسلامی باشند.

عبدالملکی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره به این پتانسیل کشور در عرصه اقتصاد و تجارت جهانی تأکید داشته‌اند، گفت: دریانوردان کشور در خط مقدم تجارت و توسعه صادرات کشور هستند و ضروری است قوانین مرتبط با قراردادهای آنان با شرایط ویژه اعمال شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه شرکت ملی نفتکش و شرکت کشتیرانی، دیپلماسی اقتصادی جمهوری اسلامی ایران را راهبری می‌کنند، افزود: وزارت مردم در برنامه تحولی خود به تجارت دریایی و رفع چالش‌های کارگران و کارکنان این عرصه توجه می‌کند.

«علی‌حسین رعیتی‌فرد» معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست به شرایط خاص کار در دریا اشاره کرد و گفت: قرارداد کار دریانوردان و پیمان دسته جمعی کار دریایی جامع‌ترین تفاهم در این حوزه است که به تأیید طرفین هم رسیده است.

وی افزود: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به خوبی می‌تواند در تحول اقتصاد و صادرات نقش‌آفرینی کند و ما هم وظیفه حمایت و تسهیل‌گری خود را ایفا می‌کنیم.

معاون وزیر کار گفت: در این قرارداد جدید، بر اساس معاهدات بین المللی جوانب مختلفی که به بهبود عملکرد دریانوردان کمک می‌کند در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) منصوب شد

تامین برق پایدار از طریق انرژی های تجدیدپذیر

توزیع کالاهای اساسی بدون وقفه در حال انجام است/ مشکلی در تامین کالاها وجود ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha