جمهوری آذربایجان در توقف خونریزی فلسطینیان نقش موثری ایفا کند

جمهوری آذربایجان در توقف خونریزی فلسطینیان نقش موثری ایفا کند

به گزارش سراج24؛ حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و جیحون بایرام‌اف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در خصوص توسعه همکاری‌های دوجانبه میان دو کشور و تحولات منطقه‌ای به صورت تلفنی گفتگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید فطر به همتای آذربایجانی خود، به تداوم تبادل هیات‌های عالیرتبه میان دو کشور که موجب پیشبرد و توسعه روابط شده است، اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد نتایج حاصله از کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و سایر توافقات دو کشور هرچه سریع‌تر اجرایی شود.

امیرعبداللهیان با توجه کنترل شیوع کرونا در هر دو کشور، بر بازگشایی مرزهای زمینی ایران و جمهوری آذربایجان تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان به جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین و بویژه مسجد الاقصی اشاره و ابراز امیدواری کرد با توجه به ریاست دوره‌ای جمهوری آذربایجان در جنبش عدم تعهد، این کشور بتواند از ظرفیت‌های خود در جایگاه ریاست بر این جنبش استفاده کرده و در توقف خونریزی و نقض حقوق فلسطینیان نقش موثری ایفا نماید.

جیحون بایرام‌اف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک متقابل و پیشاپیش عید سعید فطر به همتای ایرانی خود، از روند توسعه همکاری‌های فیمابین ابراز خرسندی کرد.

وی اظهار داشت: جمهوری آذربایجان از حضور و فعالیت شرکت‌های ایرانی در بازسازی مناطق آزاد شده این کشور استقبال می‌کند و امیدوار است با تصمیم مناسب ستاد کرونا جمهوری آذربایجان، مرزهای زمینی این کشور به زودی باز شود.

اخبار مرتبط

تعاملات و مناسبات با روسیه را در چارچوب یک روابط راهبردی دنبال می‌کنیم

نیروهای مسلح ایران و پاکستان شرایط امنیتی مناسبی در مرزها به وجود آوردند

آشفتگی در بازار انرژی جهان نتیجه تحریم‌های ظالمانه علیه ایران است

0 نظر

ارسال نظر

capcha