دعوت جامعه مدرسین از امت اسلامی برای حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس

دعوت جامعه مدرسین از امت اسلامی برای حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس

به گزارش سراج24؛ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای ‌به مناسبت روز جهانی قدس‌ تاکید کرد: دولت‌های اسلامی وظیفه دارند به حمایت از مردم مظلوم فلسطین بشتابند و به ماجرای فلسطین، به‌عنوان مسئله‌ی اصلی جهان اسلام توجه کنند.

در این بیانیه آمده است: امسال در حالی به استقبال روز جهانی قدس می‌رویم که شدت یافتن ظلم و قساوت دشمن صهیونیست در قدس شریف، دل‌بستگان به مسئله‌ فلسطین را غمگین و خشمگین ساخته است. رژیم کودک‌کش اسرائیل در ادامه‌ی خونریزی‌ها و جنایت‌هایش با هتک حرمت مسجدالاقصی و کشتار مردم مظلوم فلسطین، سعی دارد شکست‌ها و زبونی خود را پنهان کند؛ اما این دست‌ و پا زدن‌ها مجاهدت هوشمندانه و فعال ملت فلسطین را خنثی نخواهد کرد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن دعوت از امت اسلامی برای حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس اعلام می‌دارد:

1. روز جهانی قدس، این یادگار ارزشمند امام راحل عظیم‌الشأن روز خروش ظلم‌ستیزان و تحقق شعار «کونا للظّالم خصماً و للمظلوم عوناً» ی ملت مؤمن و انقلابی ماست. ملت‌های اسلامی نیز در کنار قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین حضور دارند و نخواهند گذاشت مشعل مقاومت و شعله‌های خروشان آتش قهر امت اسلامی علیه اسرائیل با تزویر استکبار و خیانت مزدوران منطقه‌ای خاموش شود.

2. توانمندی‌های رزمندگان مقاومت در نفوذ و ناامن سازی شهرک‌های صهیونیست‌نشین آن‌چنان هراس و وحشتی به جان غاصبان خون‌ریز انداخته که از سایه خودشان هم می‌ترسند و با رفتارهایی جنون‌آمیز به خودشان هم شلیک می‌کنند. این قدرت‌نمایی‌های ارزشمند مجاهدان فلسطینی، شعار از نیل تا فرات غاصبان خون‌ریز را در محاصره خودساخته دیوار حائل خفه کرده است.

3. تقدیر فلسطین با نصرت الهی و مبارزه در حال رقم خوردن است و پیروزی بر رژیم جنایتکار صهیونیست آینده حتمی مقاومت و مجاهدت در راه خداست.«أُذِنَ لِلَّذینَ یُقاتَلونَ بِأَنَّهُم ظُلِموا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ علی نَصرِهِم لَقَدیرٌ»

4. دولت‌های اسلامی وظیفه دارند به حمایت از مردم مظلوم فلسطین بشتابند و به ماجرای فلسطین، به‌عنوان مسئله‌ی اصلی جهان اسلام توجه کنند. سیاست عادی‌سازی روابط با رژیم سُست‌، بی‌پایه‌ و پوشالی صهیونیستی ثمره‌ای جز خواری و ذلت برایشان نخواهد داشت. آینده از آن مقاومت است و «و للّه العزّة و لرسوله و للمؤمنین و لکنّ المنافقین لایعلمون».

اخبار مرتبط

واکنش امام جمعه سمنان به فیلم موهن «عنکبوت مقدس»

آستان قدس رضوی محل رویش شرکت‌های دانش‌بنیان شده است

آیت الله سعیدی: سادات به دلیل انتسابشان به پیامبر(ص) تعهد و مسئولیت بیشتری دارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha