صدور اسناد جامع حدنگار برای ۱۵ منطقه آزاد ظرف یک ماه آینده

صدور اسناد جامع حدنگار برای ۱۵ منطقه آزاد ظرف یک ماه آینده

به گزارش سراج24؛ تفاهم‌نامه همکاری مابین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی امضا شد.

حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این نشست با بیان این‌که «این تفاهم‌نامه در ۹ ماده امضا می‌شود و هدف آن تثبیت مالکیت و صدور اسناد حدنگار در مناطق آزاد است» گفت: کارگروه ویژه‌ و شورای هماهنگی که در این زمینه ایجاد شد، اقدامات خوبی انجام داد و برای بسیاری از چالش‌ها، راه‌حل‌های مناسبی اندیشیده شد و جا دارد از برادرم سعید محمد برای دلسوزیشان تشکر کنم. امیدوارم با انعقاد این تفاهم‌نامه زمینه فعالیت‌ شرکت‌ها در مناطق آزاد فراهم شود.

وی افزود: در آینده نزدیک شاهد صدور سند برای ۱۵ منطقه آزاد خواهیم بود و ظرف یک ماه آینده این اسناد صادر می‌شود. در هفته آینده نیز سند حدنگاری منطقه آزاد کیش را تحویل خواهیم داد.

سعید محمد رئیس شورای‌عالی مناطق آزاد نیز در این نشست با بیان این‌که «اتفاق خوبی در حال رخ دادن» است گفت: ما ۸ منطقه آزاد فعال داشتیم و سال گذشته نیز ۷ منطقه به ما الحاق شد. در این مناطق اراضی گران است که همین امر موجب طمع زمین‌خواران و دلالان می‌شود پس لازم بود اراضی را به سرعت سامان دهیم. من دیروز چابهار بودم و مشکل اصلی ما در این منطقه زمین‌خواری بوده است. ما مدل‌های پیشرفته زمین‌خواری را در مناطق آزاد شاهد هستیم و نخستین گام برای مبارزه با این کار صدور اسناد کاداستر و حدنگاری است. ما مجموعه‌هایی داریم که با استخدام دلال می‌خواهند زمین‌هایی را تصاحب کنند به عنوان مثال این موضوع در انزلی وجود دارد.

اخبار مرتبط

قائم‌مقام منطقه آزاد چابهار به همراه 5 نفر بازداشت شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha