ارتش امن ترین آسمان را برای کشور ایجاد کرده است

ارتش امن ترین آسمان را برای کشور ایجاد کرده است

به گزارش سراج24؛ امیر حمزه بیدادی پیش از ظهر امروز شنبه در نشست خبری به مناسبت ٢٩ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران فراز و نشیب‌های بسیاری را در دوران قبل و بعد از انقلاب پشت سر گذاشته و در میادین مختلف کارنامه قابل قبولی را در تاریخ این مرز و بوم به ثبت رسانده است؛ نقش اساسی را که ارتش ایفا کرده است، تسهیل و کاهش هزینه‌های پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود.

وی افزود: از خرداد سال ۴۲ امام راحل اعتقاد داشتند که بدنه ارتش جزئی از مردم، مسلمان و با انقلاب و اسلام است؛ ۱۹ بهمن سال ۵۷ نیز با پیوستن همافران و بعد از آن دیگر نیروهای ارتشی به انقلاب این مسئله روند پیروزی انقلاب اسلامی در ایران را سرعت بخشید و به تبع هزینه‌های آن را کاهش داد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش در جنوب غرب کشور تصریح کرد: در جریان بعد از انقلاب نیز ارتش نقش آفرینی‌های بسیاری داشته و به فرمان امام راحل در میدان جنگ علیه دشمنان ایران حاضر شد و با ایثارگری خود اعتقاد امام به اسلامی بودن ارتش و لزوم در خدمت نظام و انقلاب بودن آن را اثبات کرد؛ ارتش جمهوری اسلامی ایران ۴۸ هزار شهید را در طول دوران دفاع مقدس تقدیم دفاع از خاک این وطن کرد که از این میان ۴۶ هزار نفر نیروی زمینی ارتش بودند.

امیر بیدادی با اشاره به خودکفایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تولید جنگنده‌های مختلف عنوان کرد: ارتش در زمینه بازسازی بعد از جنگ برای بروزرسانی نیروها و تجهیزات نیز روند خوبی را پشت سر گذاشت و امروز نیروی دریایی ارتش ۴۴ هزار کیلومتر را بدون پهلوگیری دریانوردی و خط اقتصادی کشور را در دوردست‌ها و دریاها تأمین می‌کند.

وی بیان کرد: بروزرسانی هواپیماها و تجهیز نیروی هوایی ارتش به وسایل و ابزار روز یکی دیگر از افتخارات است و امروزه نیروی پدافند به صورت یکپارچه نه تنها بر کشور و بلکه بر آسمان اطراف کشور اشرافیت کامل دارد؛ ارتش با استفاده از رادار و موشک‌های بومی یکی از امن‌ترین آسمان‌های خاورمیانه را برای کشور به ارمغان آورده است.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش در جنوب غرب کشور ادامه داد: نیروی زمینی ارتش در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، جنوب شرق و شمال شرق نیز مشغول مراقبت از مرزها است؛ ما با همکاری سایر نیروهای مستقر در مرز امروزه مرزهای را در کشور داریم.

امیر بیدادی یادآور شد: در مرزهای غربی که در مقابل کشور عراق و محل تجمع نیروهای داعش بوده است، شاهد تحرکات زیادی در آن سوی مرزهای ایران بودیم ولی در مرزهای کشور امنیت کامل برقرار بود و حتی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز شام نیز کشفیات خوبی را داشتیم؛ تجهیز نقاط مرزی به ابزار الکترواپتیکی، اپتیکی و سنسورها برای تسهیل پایش و مراقبت از مرز از دیگر اقدامات انجام شده توسط ارتش است.

مأموریت مستقیم برای حراست از مرزها

وی با اشاره به اینکه منطقه جنوب غرب ارتش شامل استان‌های خوزستان، لرستان و بخشی از استان ایلام است، خبر داد: برابر دستورالعمل ابلاغی ستاد کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با توجه به مصادف شدن روز ارتش با ماه مبارک رمضان و اینکه هنوز بساط ویروس کرونا برچیده نشده است، امسال مراسم رژه به صورت ماشینی و محمول (حمل ماشینی تجهیزات) همراه با برنامه پرش چتربازان و نمایش قدرت نیروهای نظامی انجام می‌شود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش در جنوب غرب کشور اضافه کرد: غبارروبی از گلزار شهدا، حضور باشکوه و شرکت در نماز جمعه، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان، اجرای برنامه‌های فرهنگی، اجرای مسابقات فرهنگی و ورزشی از دیگر برنامه‌های اجرایی به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در جنوب غرب کشور است.

امیر بیدادی با اشاره به حضور کاروان‌های راهیان نور از ۱۵ اسفند سال گذشته تا پایان ایام نوروز امسال در مناطق عملیاتی عنوان کرد: مدیریت چهار یادمان دفاع مقدس و پادگان‌های میشداغ و دژ خرمشهر با ارتش است؛ امسال چند نمایشگاه در آب تیمور (ابتدای جاده خرمشهر)، پایگاه دریایی خرمشهر و همچنین پایگاه هوایی دزفول را برگزار کردیم که با استقبال خوبی از سوی کاروان‌های راهیان نور و مردم روبه‌رو شد.

وی گفت: مأموریت مستقیم برای حراست از مرزها به وسعت ۱۲۲ کیلومتر در مناطقی از ایلام تا پاسگاه زید خرمشهر به ارتش جنوب غرب واگذار شده است؛ همچنین نیروی زمینی ارتش حدود ۷۰۰ کیلومتر از مرزها را در شمال شرق این کشور حراست می‌کند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش در جنوب غرب کشور اظهار کرد: در مرز جنوب شرقی ایران با کشور پاکستان قرارگاه نیروی زمینی ارتش مستقر شده تا با مرزبانی جمهوری اسلامی ایران همکاری لازم را در راستای حراست و حفاظت از مرزها داشته باشد.

اخبار مرتبط

پنجاه و نهمین جلسه شورای شهر تهران آغاز شد

سرلشکر باقری: «ارتش» در عرصه جهاد و قدرت‌سازی برای میهن می‌درخشد

فرمانده نیروی دریایی ارتش:حضور مستمر در آب‌های بین‌المللی از اهداف ماست

0 نظر

ارسال نظر

capcha