معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش :

مدارس، تابستان امسال در اختیار ورزش رایگان دانش آموزان قرار می‌گیرد

مدارس، تابستان امسال در اختیار ورزش رایگان دانش آموزان قرار می‌گیرد

به گزارش سراج24؛ صادق ستاری فرد در گفت‌و‌گویی درباره طرح آزاد سازی مجتمع های ورزشی آموزش و پرورش برای دانش آموزان و خانواده های آنها توضیح داد: ۷۲۰ منطقه در آموزش و پرورش وجود دارد که در هر منطقه حداقل یک مجموعه ورزشی برای استفاده رایگان دانش آموزان به همراه خانواده آنها پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون حدود هزار مکان ورزشی برای ارائه خدمات رایگان به خانواده ها پیش بینی شده است، افزود: این طرح برای مرحله اولیه در ۱۲ استان کشور اجرا شد و با استقبال خوبی از سوی دانش آموزان همراه بود، البته در این راستا به همکاری بیشتر رسانه ها برای اطلاع رسانی به منظور مشارکت بیشتر خانواده ها نیاز است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: نیاز است که حضور دختران به همراه مادران آنها در استفاده از مجتمع های ورزشی رایگان بیشتر شود.

ستاری فرد با بیان اینکه طرح آزاد سازی مجتمع های آموزشی تا پایان اسفند ماه در ۱۶ استان اجرایی شد، خاطرنشان کرد: این طرح تا پایان سال تحصیلی در همه استان های کشور و در گام بعدی در مدارس عملیاتی می شود.

وی یادآورشد: مدارس را در اختیار دانش آموزان و خانواده ها قرار می دهیم تا  یک محیط تربیتی شاداب و جذاب برای دانش آموزان ایجاد شود.

آیین آزادسازی مجموعه‌های ورزشی آموزش و پرورش۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۰،  در راستای توسعه فرهنگ مشارکت در فعالیت های ورزشی، خانواده محورکردن ورزش و فعالیت های بدنی، سلامت نسل و افزایش نشاط و شادابی خانواده ها و دانش آموزان با حضور یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، صادق ستاری فرد معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و جمعی از فرهنگیان در مجموعه ورزشی شهیدچمران تهران برگزار شد.

وزارت آموزش و پرورش آزادسازی مجموعه‌های ورزشی این وزارتخانه را به استناد اصل سوم قانون اساسی مبنی بر آموزش و پرورش و تربیت بدنی رایگان برای همه در تمام سطوح  و اصل دهم قانون اساسی با تاکید بر خانواده محوری برنامه‌ها، سیاست‌های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش انجام می دهد.

تغذیه رایگان دانش آموزی پس از ماه مبارک رمضان

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین از تغذیه رایگان به دانش آموزان خبر داد و گفت: تغذیه رایگان پس از ماه مبارک رمضان با عنوان طرح باغ دانش آموزان اجرا می شود.

ستاری فرد افزود: بسته امنیت غذایی دانش آموزان به صورت پایلوت در یکی از استان ها اجرا می شود، سپس برای سال تحصیلی آینده برای دانش آموزان کم برخودار و محروم پیاده می کنیم.

به گزارش ایرنا، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش پیش از این گفته بود: برای مهرماه سال تحصیلی آینده از محل هدفمندی یارانه‌ها اعتباری برای تغذیه رایگان دانش آموزان پیش بینی می کنیم و با کمک ستاد اجرایی فرمان امام و خیرین نیک اندیش، درصدی از دانش آموزان محروم را که توان تامین وعده غذایی را ندارند، پوشش می دهیم.

اخبار مرتبط

خسارت ۱۸۲ میلیارد تومانی سیل های اخیربه مدارس

مقاوم‌سازی مدارس به بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

دردسر والدین برای ثبت‌نام مدارس

0 نظر

ارسال نظر

capcha