ظاهرسازی امارات در واکنش به آتش بس در یمن

ظاهرسازی امارات در واکنش به آتش بس در یمن

‌به گزارش سراج24؛به نقل از گلف تودی، یک روز پس از اعلام آتش بس در یمن، اکنون امارات از اعلام این آتش بس از سوی «هانس گراندبرگ»، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن استقبال کرده است.

در حالی که امارات طی بیش از ۷ سال گذشته با مشارکت در جنگ علیه یمن بیشترین ضربه و آسیب را به مردم این کشور وارد کرده است، اما در بیانیه‌ای که توسط وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین المللی امارات صادر شده است، ابوظبی بر حمایت خود از همه تلاش‌های فرستاده ویژه سازمان ملل برای برای صلح و ثبات در یمن و منطقه تاکید کرده است.

نکته قابل توجه در بیانیه امارات، تعریف و تمجید این کشور از عربستان به عنوان شریک در جنایت ۷ سال جنگ مداوم علیه یمن است و مقامات ابوظبی در بیانیه خود بر نقش محوری عربستان سعودی در دستیابی به ثبات و امنیت برای یمن و همچنین بر تعهد خود برای ایستادن در کنار ملت یمن و حمایت از آرزوهای مشروع آنها برای توسعه و شکوفایی در چارچوب سیاست مشروع تاکید کردند.

گفتنی است که روز گذشته سازمان ملل اعلام کرده بود که طرف‌های درگیر در یمن با آتش‌بس قابل تمدید دو ماهه از شنبه و توافقی در مورد محموله‌های سوخت و فرودگاه صنعا موافقت کرده‌اند.

«هانس گراندبرگ»، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن در بیانیه‌ای گفته بود: طرف‌های درگیر به پیشنهاد سازمان ملل برای یک آتش بس دو ماهه که از ۲ آوریل (۱۳ فروردین) در ساعت ۱۹:۰۰ اجرایی می‌شود، پاسخ مثبت داده‌اند. گفته شده است که این آتش بس پس از مدت دو ماه با توافق طرفین قابل تمدید است.

اخبار مرتبط

«پوتین» از سیاست غیرحرفه ای و ماجراجویانه غرب انتقاد کرد

هیچ دلیلی مبنی بر ارسال موشک از سوی ایران به روسیه وجود ندارد

در آینده قطعاً تغییرات سیاسی ریشه‌ای در جهان رخ خواهد داد.

0 نظر

ارسال نظر

capcha