فوت ۱۰۷ مسافر نوروزی در تصادفات ۳ روز اخیر

فوت ۱۰۷ مسافر نوروزی در تصادفات ۳ روز اخیر

به گزارش سراج24؛ سرهنگ احمد شیرانی با اشاره به بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل و گیلان، اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی، این ناپایداری‌های جوی در روزهای آینده ادامه خواهد داشت و نیاز است هموطنانی که در مسیر جاده‌های کوهستانی، شمالی و شمال غربی تردد دارند، آمادگی و تجهیزات لازم را به‌همراه داشته باشند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور افزود: در زمان حاضر ترافیک در مسیر جنوب به شمال جاده کرج ـ چالوس، محدوده سه‌راهی شهرستانک و در جاده هراز محدوده امام‌زاده هاشم نیمه‌سنگین است.

به‌گفته وی، تردد در سایر مسیرهای اصلی کشور روان است.

این مقام انتظامی درباره حوادث ترافیکی نیز گفت: متأسفانه تا این لحظه در سه روز نخست اجرای طرح نوروزی 107 نفر از هموطنان در تصادفات جاده‌ای جان باختند.

شیرانی با اشاره به افزایش 29درصدی ترددها نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: با وجود مرگ 107 نفر در تصادفات جاده‌ای سه روز اخیر، آمار فوتی‌های سوانح جاده‌ای نسبت به سال گذشته کاهشی بوده اما به‌هرحال یک نفر کشته در حوادث رانندگی نیز زیاد است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور با تأکید بر اینکه چهار عامل سرعت و سبقت غیرمجاز، خستگی و خواب‌آلودگی و عدم کنترل وسیله نقلیه منجر به 82 درصد تصادفات جاده‌ای می‌شود، از رانندگان خواست رعایت این موارد را مدنظر قرار دهند تا سفر خوشی داشته باشند.

 

اخبار مرتبط

اعلام محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های شمالی در تعطیلات عید فطر

آمارهایی از تخلفات و تلفات تصادفات نوروزی و مصیبت خواب بی‌موقع رانندگان

جان‌باختگان تصادفات به ۴۸۶ نفر رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha