والیبال یزد تاریخ‌ساز شد

والیبال یزد تاریخ‌ساز شد

به گزارش سراج24؛ به نقل از ایرنا، بازیکنان تیم مقاومت شهداب استان یزد با ارایه بازی‌های ستودنی خود از دور برگشت لیگ امسال به خصوص مرحله نیمه‌نهایی با اقتدار یکی پس از دیگری حریفان خود را شکست داده و به فینال راه یافتند.

در فینال این مسابقات تیم شهداب ابتدا در بازی رفت با نتیجه سه بر صفر و سپس در بازی برگشت این مرحله موفق شد در یک دیدار حساس و نزدیک پیکان تهران را سه بر یک شکست داده و قهرمان شود.

بازیکنان مقاومت شهداب در دیدار برگشت فینال در سالن فدراسیون در دست اول حریف را با نتیجه ۲۵ - ۱۹ شکست دهد ولی در دست دوم ۲۵ - ۲۳ مغلوب پیکانی‌ها تمام شد ولی در ست‌های سوم و چهارم با نتیایج ۲۵ - ۱۷ و ۲۵ - ۱۸ به سود یزدی‌ها پایان یافت تا به مقام قهرمانی لیگ برتر والیبال دست یابد.

تنها نماینده والیبال استان یزد در لیگ برتر امسال بعد از تصمیم هیات مدیره باشکاه مبنی بر تغییرات در کادرفنی و جذب علیرضا  طلوع کیان به عنوان سرمربی، این تیم بسیار متحول شد و در دور برگشت لیگ با ارائه بازی‌های فنی و دقیق با عبور از مدعیان گام به گام برای کسب قهرمانی تلاش کرد.

شهدابی‌ها در لیگ امسال برای ورزش استان افتخاری دیگر کسب کردند و نشان دادند که در والیبال نیز استان یزد همانند برخی از رشته‌های دیگر با وجود و حضور تیم‌های مطرح و با سابقه حرف‌های زیادی برای گفتن دارد .

کسب عنوان قهرمانی توسط تیم شهداب موضوع مهمی است که باید از آن برای برای ایجا انگیزه و کمک به توسعه ورزش در تمامی رشته‌ها به خصوص ورزش قهرمانی در یزد بیش از گذشته استفاده و برنامه‌ریزی کرد.

ظرفیت‌های خوبی نه تنها در والیبال که در اکثر رشته‌های ورزشی در  استان وجود دارد که با مدیریت علمی، جلب همکاری بخش‌خصوصی و حامیان مالی می‌توان برای یزد افتخار کسب کرد.

توقع جامعه ورزش یزد است که به دلیل معدنی و صنعتی بودن استان با نظارت و پیگیری متولیان امر شاهد انجام مسئولیت اجتماعی آنها و کمک به ورزش قهرمانی باشیم .

ورزشکاران یزد تاکنون نشان دادند که هرجا مدیریت قوی برنامه‌محور، همت و همراهی و حمایت مادی و معنوی مسئولان،  مشارکت بخش‌خصوصی و صنایع باشد می‌توانند برای استان و کشور افتخارآفرینی کنند.

قهرمانی تیم والیبال شهداب با وجود مدعیان الگویی برای ورزش و جامعه هدف است  که باید بیش از گذشته از تمامی ظرفیت‌ها با  برنامه‌ریزی برای موفقیت و ایجاد انگیزه و افتخار استفاده کرد.

این قهرمانی را که با تلاش، کار مستمر و همت و غیرت بازیکنان، مدیریت هیات مدیره باشگاه، برنامه‌زیری و اقدام مناسب کادرفنی  کسب شد را به فال نیک گرفت و امیدواریم با مدیریت کلان ورزش و حمایت مسئولان ارشد استان روز به روز شاهد موفقیت‌های بیشتر باشیم.

سی‌وپنجمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران جام سردار دل‌ها که از یک‌شنبه دوم آبان‌ آغاز شده بود، شامگاه دوشنبه ۲۳ اسفندماه جاری بعد از برگزاری ۱۹۶ مسابقه با قهرمانی تیم مقاومت شهداب یزد به پایان رسید، پیکان تهران نایب قهرمان شد و تیم‌های فولاد مبارکه سپاهان و فولاد سیرجان ایرانیان نیز عنوان مشترک سومی را به دست آوردند.

در این مسابقات ۱۴ تیم در یک گروه شامل تیم‌های فولاد سیرجان ایرانیان، شهرداری ارومیه، فولاد مبارکه سپاهان، لبنیات هراز آمل، سایپا تهران، شهرداری ورامین، شهداب یزد، شهرداری گنبد، هورسان رامسر، پیکان تهران، پاس گرگان، مس رفسنجان، راه‌یاب ملل مریوان و آذرباتری ارومیه حضور داشتند.

تیم والیبال پیکان با ۱۲ دوره قهرمانی پرافتخارترین تیم شرکت کننده در مسابقات لیگ برتر والیبال ایران است، این تیم پنج عنوان نایب‌قهرمانی و چهار مدال برنز نیز در پرونده کاری خود در این رقابت‌ها دارد، تیم والیبال پیکان عنوان سومی جهان و قهرمانی باشگاه‌های آسیا را نیز در افتخارات خود دارد.

استان یزد با حدود یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر جمعیت ۴۸ هیات ورزش استانی ، ۴۰۰ هیات شهرستانی ،۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه  و ۲ هزار فضای باز و مسقف ورزشی دارد که حدود ۲ هزار نفر آنها در رشته والیبال فعالیت دارند. 

اخبار مرتبط

شکست نزدیک تیم ملی ایران برابر برزیل

بازگشت باشکوه ایران با شکست آمریکا/ جوانان والیبالیست درخشیدند

برتری ایران مقابل چین در گام نخست لیگ ملت‌های والیبال

0 نظر

ارسال نظر

capcha